Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-12-13

Wieczór Francuski w Żmigrodzie

Pod patronatem Wiadomości

Degustacja młodego wina, potraw kuchni francuskiej oraz aukcja wyrobów rękodzielniczych, fotografii to główne punkty Wieczoru Francuskiego, jaki odbył się w sobotę w restauracji Żmigród. Około 7 tys. zł pochodzących z aukcji zasiliło konta Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej. Za pozyskane pieniądze stowarzyszenie zorganizuje wyjazd na ferie i wakacje dzieci z ubogich rodzin.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Tegoroczny Wieczór Francuski zaszczycili swoją obecnością m.in.: Artur Gierada -poseł na Sejm RP, Kazimierz Kotowski -marszałek województwa świętokrzyskiego, Wojciech Borzęcki -radny sejmiku, Andrzej Chaniecki -burmistrz Opatowa, Józef Bulira - wójt Lipnika, Dariusz Bińczak -komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Jak co roku organizatorzy uhonorowali jednego z uczestników wieczoru statuetką Ptak Nadziei. Tym razem otrzymał ją poseł Artur Gierada.

- Serdecznie dziękuję. Przyjeżdżam do Opatowa na to przedsięwzięcie nie tylko jako parlamentarzysta. Przyjeżdżam także do znajomych, przyjaciół. Pobyt w tym dniu w Opatowie sprawia mi wiele radości- powiedział A. Gierada, poseł na Sejm RP.

Program artystyczny zaprezentowany przez uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wprowadził uczestników w nastrój refleksji i zadumy, ale także radości.

Uczestnicy wieczoru byli hojni i licytacje były bardzo emocjonujące. Nabywców znalazły prawie wszystkie przedmioty wystawione na licytację. Dużym powodzeniem cieszyły się wina z Winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów, obrazy Teodory Pawełko - Kwiatkowskiej, prace wykonane przez osoby uczęszczające na zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy.

- Współorganizacja wieczoru sprawia mi wielką przyjemność- powiedział Grzegorz Brzostowicz.- Cel jest szczytny i warto go wesprzeć. Mogę też zaprezentować swoje wina i pokazać, że w tym regionie można prowadzić winnicę.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji. Dzięki waszej hojności grupa dzieci z rodzin słabo sytuowanych wypocznie podczas wakacji. Planujemy wypoczynek na terenie Niemiec w Moguncji- powiedzieli organizatorzy.

Patronat medialny sprawowały Wiadomości.

Zobacz galerię zdjęć
/Jaz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 53846 razy,
ostatnio: 2022-01-15 11:57:46
Skomentuj artykuł:
Powrót