Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-01-11

WOŚP zagrała po raz dwudziesty

Wczoraj we wszystkich gminach naszego regionu grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

300 wolontariuszy w Ostrowcu
Na ulicach Ostrowca, od wczesnych godzin porannych kwestowało 300 wolontariuszy.
- Nie musimy specjalnie namawiać przechodniów, każdy chętnie wspomaga akcję, bo wie to, że to wspaniała idea. Ja się cieszę, że przynajmniej w ten sposób mogę się włączyć w to dzieło- mówi Emilia Gruszka, która kwestowała wraz ze swoją sześcioletnią kuzynką Marysią.
- Sprzęt zakupiony przez fundację Jurka Owsiaka uratował życie dziecku mojej koleżanki. Do końca świata i o jeden dzień dłużej będę grała razem z orkiestrą. To naprawdę wspaniała inicjatywa- podkreśla pani Beata.
Razem z wolontariuszami pracę pracował sztab główny WOŚP zlokalizowany w ODK przy ul. Wspólnej. To właśnie tam odbywało się wielkie liczenie, a kwestujący na ulicach mogli się zagrzać i skonsumować ciepły posiłek.
- W tym roku licytujemy tylko na allegro. Aukcje potrwają do końca stycznia. Zachęcamy wszystkim do aktywnego udziału w nich- mówi Robert Rogala, komendant ostrowieckiego Hufca ZHP.
Od godz. 16 na płycie Rynku prezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zespoły rockowe "Antropomorfizacja", "Pankomat", "Forthian", "Rian" i SDL oraz formacja UPSTREAM z Siedlec.
Ostrowieckie wielkie granie w pomaganie zakończyło, jak co roku, "Światełko do nieba", które rozbłysło dokładnie o godz. 20.

Bałtów zagrał z Owsiakiem

Po raz siódmy w orkiestrowe granie włączył się również Bałtów, gdzie od rana kwestowało około czterdziestu wolontariuszy. Z kolei po południu rozpoczęła się impreza przy stoku. Licytacje ciekawych przedmiotów przeplotły barwne koncerty Magdaleny Tul oraz radomskiej formacji Mosquitoo. Ponadto uczestnicy zabawy mieli okazję wziąć udział w "zjeździe za byle co, na byle czym", pokazach ratownictwa medycznego oraz sztucznych ogni w ramach tradycyjnego "Światełka do nieba".

Finał w OOK
W niedzielę kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało od samego rana na ulicach Opatowa. Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniążki do puszek WOŚP.
- Zostałem oddelegowany przez rodzinę aby wspomóc wspaniałą inicjatywę Owsiaka- mówi Julian Zygadło.
Wolontariusze nie musieli specjalnie zabiegać o datki, Opatowanie byli hojni.
Od 16 sceną Opatowskiego Ośrodka Kultury zawładnęły zespoły i soliści. W trackie koncertu odbywała się licytacja gadżetów WOŚP, przedmiotów przekazanych przez samorządy, osoby prywatne.
Wielkie granie zakończył pokaz sztucznych ogni, który ufundował B. Włodarczyk, opatowski starosta.

Wójt też kwestował
W Waśniowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwunasty. Nad przebiegiem niedzielnej akcji czuwał sztab kierowany przez nauczycielkę PSP Waśniowie - Jolantę Grzesik. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, sztab mieścił się w lokalu OSP, a na ulicach kwestowali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum a wraz z nimi wójt gminy Krzysztof Gajewski z synami.
Nad bezpieczeństwem kwestujących uczniów czuwali nauczyciele PSP w Waśniowie i funkcjonariusze Komisariatu Policji w Waśniowie.
Mieszkańcy Waśniowa i okolicznych miejscowości nie szczędzili pieniędzy. Wolontariusze spotkali się z życzliwością i serdecznością darczyńców. W sumie do godziny 15.00 udało się zebrać 4 000,00. ale Orkiestra grała dalej ……
K. Fałdrowicz, Jaz, G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 46883 razy,
ostatnio: 2022-01-16 18:36:35
Skomentuj artykuł:
Powrót