Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-25

W Malwie na ludowo

Zabawa do północy

Występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Witosławic i Skoszyna towarzyszył zabawie z okazji Dnia Seniora, zorganizowanej w ubiegły piątek przez Samorządowe Rady Osiedla Złota Jesień, Rosochy i Stawki. Współorganizatorem imprezy był Społeczny Dom Kultury "Malwa". Uroczystość zgromadziła ponad stu osiemdziesięciu mieszkańców z tych trzech osiedli.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Seniora postrzega się jako osobę, która najlepsze lata życia ma już za sobą, jednak okazuje się, że "jesień życia" może być wyjątkowym okresem dla każdej osoby. W Osiedlowym Domu Kultury "Malwa" co wtorek spotykają się starsi mieszkańcy z przyległych mu osiedli, by miło spędzić ze sobą czas. Są rozmowy przy herbatce, a nawet pląsy na parkiecie - mówi przewodnicząca Klubu Seniora pani Wanda Gozdek.

- Dzień Seniora organizujemy co roku. W tym roku odbywał się pod hasłem "na ludowo" - poinformował Zbigniew Szelągiewicz, przewodniczący Rady Osiedla Złota Jesień. - Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. prezydent Jarosław Górczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki" Piotr Kiljański, członek tejże rady Leszek Kowalski. Gościliśmy również artystów lokalnych i gminnych. Pojawiła się Urszula Cieślik wraz ze swoją ekspozycją, a także pan Edward Budzeń z Bałtowa.

Po występach był poczęstunek i zabawa taneczna, którą zapewnił jak co roku zespół muzyczny "Szarotka". Bawiono się do północy.
/M. Dębakowska/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 29599 razy,
ostatnio: 2022-01-16 04:21:34
Skomentuj artykuł:
Powrót