Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-14

Piknik w promieniach słońca

Już przedszkolak nawet wie, że recykling dobra rzecz

W ubiegłym tygodniu na terenie Publicznego Przedszkola nr 7 zorganizowano Piknik Edukacyjno-Ekologiczny. W zabawie wzięły udział dzieci z PP nr 7 oraz mieszkańcy sąsiednich osiedli.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. wizytator Kuratorium Oświatowego w Kielcach - Małgorzata Skrzypczak oraz wiceprezydent Jarosław Piotr Kopański.

- Wszystkie warunki zostały spełnione, aby dzisiejsza impreza była udana. Dziękuję za zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy do samego końca - mówi prezydent Jarosław Kopański.

Na scenie zaprezentowali się m.in. Teatr Art-Re z Krakowa ze sztuką "Kozucha Kłamczucha" i grupa cyrkowa "Caskada" . Nie zabrakło też naszych ostrowieckich artystów. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Studio Tańca "Twist" oraz koncert zespołu Riva Band. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez rodziców dzieci z PP nr 7.

Tradycyjnie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Inicjatywa Młodzieżowa zbierali surowce wtórne, za które można było otrzymać sadzonki roślin.

Ze swoimi stoiskami zaprezentowali się m.in. Wydział Edukacji i Spraw Społecznych oraz firmy, instytucje i artyści działający w regionie.

Również nasza redakcja przygotowała dla swoich czytelników stoisko edukacyjne, na którym można było otrzymać ostatnią gazetę oraz wziąć udział w konkursie plastycznym , w którym dzieci malowały najstraszniejszego śmietnikowego potwora. Także konkurs na zaprojektowanie stroju z gazet przyciągnął wielu chętnych. Po raz drugi prawdziwą furorę zrobiły krówki z Bidzin, które rozdawaliśmy na naszym stoisku. Dzieci podchodziły do nas kilkakrotnie, aby dostać krówkę, która według ich opinii "rozpływała się w ustach".
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22433 razy,
ostatnio: 2021-01-27 04:30:31
Skomentuj artykuł:
Powrót