Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-17

Znawcy regionu w gminie Bodzechów


Bardzo dużą wiedzą wykazali się uczniowie szkół podstawowych z gminy Bodzechów uczestniczący w konkursie "7 Cudów Ziemi Świętokrzyskiej". Jednak najlepiej region świętokrzyski znał Dawid Lasocki z Szewny.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Po raz pierwszy Świętokrzyskie Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą zorganizowało Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie Świętokrzyskim "7 Cudów Ziemi Świętokrzyskiej", który odbywał się w dwóch kategoriach.
- W konkursie plastycznym należało wcześniej przygotować prace ukazujące najpiękniejsze miejsca i zabytki regionu świętokrzyskiego, natomiast drugą kategorią był turniej wiedzy o regionie- wyjaśnia Emilia Łupina, organizatorka konkursu, która wspólnie z Joanną Kochan poprowadziła część teoretyczną konkursu.

REGION BEZ TAJEMNIC


Jej uczestnicy, a było ich 27 ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Bodzechów, rozpoznawali na slajdach charakterystyczne miejsca, obiekty, zabytki ziemi świętokrzyskiej, a także udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości kultury, historii, zabytków, turystyki, rezerwatów i pomników przyrody oraz słynnych postaci regionu świętokrzyskiego. Największą wiedzą wykazał się Dawid Lasocki ze szkoły w Szewnie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Wiecheć, a trzecie Sylwia Deroń - obie ze szkoły w Chmielowie. Wyróżnienia przyznano Klaudii Siemieniuch (Bodzechów), Tymoteuszowi Spychajowi (Miłków) i Jakubowi Żardeckiemu (Szewna).

"JASKINIA RAJ" NAJŁADNIEJSZA


W konkursie plastycznym jury, które tworzyli kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego w Bodzechowie Sylwia Masternak i artysta plastyk Krzysztof Maj, pierwsze miejsce przyznało Dawidowi Piotrowskiemu z Chmielowa za pracę "Jaskinia Raj", drugie- Danieli Wiśniewskiej z Sarnówka, trzecie- Patrycji Bieńkowskiej ze Szwarszowic. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Przydatek z Sarnówka, Karolina Skiba z Szewny i Joanna Motyka z Bodzechowa.


Konkurs uatrakcyjnił występ zespołu Szewnianeczki ze szkoły podstawowej w Szewnie, który wykonał kilka piosenek regionalnych.
//waf/, 16 listopada 2010, 8:17/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23998 razy,
ostatnio: 2020-05-25 01:37:41
Skomentuj artykuł:
Powrót