Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-22

Tragedia pod Ostrowcem, zginął 17-letni chłopak

Piła motorowa przecięła mu tętnicę


Nad Kamienną w miejscowości Rudka we czterech wycinali gałęzie drzew. Gdy ojciec pojechał po traktor, jego 17-letni syn z piłą motorową odszedł na bok. Chwilę później wrócił zakrwawiony. Lekarze próbowali uratować mu życie. Na próżno.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
We wtorek rano w miejscowości Rudka w gminie Kunów nad Kamienną poszli czterej mężczyźni: ojciec, jego 17-letni syn, stryj chłopaka i ich znajomy. Ścinali gałęzie rosnących nad rzeką drzew, prawdopodobnie mieli na to stosowne pozwolenie.


- Gdy już utworzyła się spora sterta, ojciec nastolatka poszedł po traktor, żeby zacząć zwozić drewno - relacjonują policjanci. Na razie trwa ustalanie, co w tym czasie działo się nad rzeką. Wiadomo, że 17-latek z piłą motorową odszedł na bok.


- Po chwili mężczyźni przestali słyszeć odgłos pracującej piły. Moment później wrócił do nich 17-latek. Był zakrwawiony - dodają stróże prawa.


Okazało się, że piła motorowa zraniła chłopaka, ostrze przecięło tętnicę szyjną. Jego towarzysze natychmiast wybiegli na ulicę, próbowali zatrzymać kierowców. Ktoś stanął, gdy usłyszał, co się stało, wezwał pomoc. Rozpoczęto reanimację, nastolatka karetka zabrała do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Młody człowiek zmarł.


- Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tragedii. Mężczyźni, który towarzyszyli 17-latkowi, byli trzeźwi - mówi młodszy inspektor Grzegorz Hudomięt, komendant powiatowy policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Jak doszło do tragedii? Nie jest wykluczone, że nastolatek ścinał jakąś gałąź, piła się zakleszczyła, a gdy za nią pociągnął, ostrze ugodziło go w szyję.
//saba/, 22 września 2010, 7:15/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22702 razy,
ostatnio: 2020-05-25 01:34:01
Skomentuj artykuł:
Powrót