Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-28

Hala jak marzenie w Ćmielowie


Kosztem ponad 3,6 miliona złotych powstał w Ćmielowie obiekt sportowy, który będzie służył nie tylko uczniom - mogą z niego korzystać wszyscy chętni.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od pomysłu władz gminy do wybudowania ogromnej hali sportowej w Ćmielowie minęło prawie pięć lat. Warto było czekać. Obiekt jest bardzo okazały.
Symboliczny klucz do nowej hali odebrał z rąk burmistrza Ćmielowa Jana Kuśmierza dyrektor szkoły Leszek Kowalski. Obaj panowie nie kryli radości z zakończenia jednej z największych inwestycji ostatnich lat w gminie. Budowa kosztowała ponad 3,6 miliona złotych i trwała prawie rok. Ponad połowę kosztów pokryto ze środków unijnych.


- To budynek długo oczekiwany, szczególnie przez młodzież. Jest jednym z najładniejszych w powiecie. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą niego korzystać w godzinach popołudniowych - mówił w czasie otwarcia Jan Kuśmierz. - Doskonale wpisze się w kompleks rekreacyjno-sportowy, bo w przyszłym roku planujemy budowę obok boiska wielofunkcyjnego oraz placu zabaw przy przedszkolu.

OTWARTA PRZEZ CAŁY DZIEŃ


Budynek hali jest połączony z gmachem szkoły i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 1955 metrów kwadratowych. W obiekcie znajduje się też siłownia, sala do ćwiczeń korekcyjnych, przebieralnie, magazyny i pomieszczenia sanitarne z natryskami. Ma być dostępny dla mieszkańców i czynny do godziny 20.


- Nie byłoby tej hali, gdyby nie ogromna wytrwałość władz gminy w pozyskanie środków z Unii Europejskiej - mówi Leszek Kowalski, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 w Ćmielowie. - Nasza młodzież nie może się już doczekać, by zacząć zajęcia w tym ogromnym gmachu. Zawsze dbaliśmy o rozwój fizycznych młodszych i starszych mieszkańców gminy, a teraz oprócz chęci mamy też do tego doskonałe warunki. Zapewniam, że hala będzie tętniła życiem.


W ćmielowskiej szkole w 12 oddziałach uczy się obecnie 259 uczniów. Nie tylko ich przedstawiciele, ale też uczniowie innych placówek z terenu gminy złożyli uroczystą przysięgę, że będą korzystać z nowej hali nie tylko chętnie, ale i z poszanowaniem wspólnej własności.
GOŚCIE PRZYWIEŹLI PREZENTY


Dodatkowo szkoła otrzymała cenne upominki. Członek Zarządu Województwa Lech Janiszewski przywiózł ze sobą informację o przyznaniu środków na utworzenie mobilnej pracowni multimedialnej w szkole. Prezes okręgu świętokrzyskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Wanda Kołtunowicz ofiarowała szkole sprzęt sportowy. Starosta ostrowiecki Waldemar Marek Paluch wręczył dyrektorowi Leszkowi Kowalskiemu czek na 2 tysiące złotych.
- Cieszę się, że Ćmielów doczekał się swojej hali - mówił starosta. - Takie dobra materialne dla lokalnej społeczności są niezwykle ważne. Życzę, żeby otwarcie tego miejsca rozpoczęło nowy rozdział w życiu mieszkańców Ćmielowa i przyczyniło się także to rozwoju kultury.


Po uroczystym przecięciu wstęgi goście uroczystości obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów. Zawarto w nim symbolikę olimpijską i jak na otwarcie obiektu sportowego przystało, wszystkie wiersze i piosenki opowiadały o zaletach zdrowego trybu życia.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 28 paždziernika 2010, 6:00/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22788 razy,
ostatnio: 2020-06-03 21:56:21
Skomentuj artykuł:
Powrót