Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-04

Bodzechowscy radni obradowali w nowej siedzibie


W ubiegły piątek bodzechowscy radni po raz pierwszy obradowali w nowej sali w Jędrzejowicach. W gruntownie zmodernizowanym budynku powstała między innymi sala obrad, z której korzystać będą radni oraz działające w gminie organizacje.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Na parterze wyremontowanego budynku starej świetlicy wiejskiej w Jędrzejowicach, mieści się teraz przedszkole, a na piętrze urządzono sale obrad. Koszt modernizacji budynku wyniósł ponad 542 tysiące złotych, z czego ponad 333 tysiące złotych gmina otrzymała z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 "Odnowa i rozwój wsi". Remont budynku trwał niespełna rok, a wykonała go firma PiotrBud. W dwukondygnacyjnym budynku jest blisko 400 metrów powierzchni użytkowej. Oprócz przedszkola znajdują się tu pomieszczenia dla Koła Gospodyń Wiejskich oraz sala konferencyjna. Zagospodarowane zostały też piwnice i poddasze.


-U nas to już tradycja, że sesje Rady Gminy odbywają się w różnych miejscowościach, najczęściej w szkołach - mówi wójt Bodzechowa, Jerzy Murzyn. - Myślę, że nie będziemy zrywać z tą tradycją, ale sala obrad z prawdziwego zdarzenia była w gminie bardzo potrzeba. Udało nam się zdobyć pieniądze z zewnątrz i gmina wzbogaciła się o ładny, nowoczesny obiekt.


Przed pierwszym posiedzeniem Rady Gminy w Jędrzejowicach, proboszcz parafii w Szewnie, ksiądz kanonik Jan Butryn, poświęcił wyremontowany budynek. -Życzę, aby w taj sali panowała zgoda, by radni podejmowali rozsądne decyzje służące rozwojowi gminy i dobru mieszkańć0w - powiedział ksiądz Butryn.
/Mirosław ROLAK, rolak@echodnia.eu, 2 listopada 2010, 21:03/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21606 razy,
ostatnio: 2020-06-01 15:54:04
Skomentuj artykuł:
Powrót