Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-21

Turniej rycerski

    Trwają już przygotowania do kolejnego, piątego turnieju rycerskiego na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ta doroczna impreza plenerowa odbędzie się w dniach 26 i 27 maja. - W odróżnieniu od poprzednich turniejów, ten będzie miał żwawsze tempo - mówi wicestarosta, Piotr Stępień. - Chcemy zdynamizować poszczególne konkursy.


    Konkurencje nie będą się powtarzały, każda godzina przynosić będzie inny rodzaj emocji. Tuż po zakończeniu konkursów będą dekoracje zwycięzców. Główną nagrodą turnieju jest oczywiście szabla Baldwina Ossolińskiego. Szkoda, że wśród rywalizujących o to trofeum ciągle nie ma Rycerstwa Ziemi Opatowskiej. Podobno wnet ma się odnowić.


    Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego turnieju będą pokazy balonowe oraz występ grupy Koreanek ubranych w ludowe, północnokoreańskie kimona, stroje, w które tradycyjnie ubierali się wojownicy narodowej sztuki walki tae-kwondo. Ich występ jest dogadywany w Ambasadzie KRL-D w Warszawie.


    Zapowiada się więc barwna, żywa impreza. Warto już dziś zarezerwować sobie czas na ostatni majowy weekend.


    Przypomnimy, że głównym organizatorem Turnieju Rycerskiego w Ujeździe jest Urząd Gminy Iwaniska, a współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Opatowie oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.
/ Ż /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32828 razy,
ostatnio: 2020-07-15 19:15:31
Skomentuj artykuł:
Powrót