Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-11-25

Mniejsze dochody gminy

      Według danych z końca października, roczny plan dochodów i wydatków w budżecie gminy Kunów, zrealizowany został w 80 procentach. Na nieco mniejszą niż zakładano realizację dochodów, wpływ ma mniejsza ściągalność podatku od nieruchomości od osób prawnych.

      Dochody gminy Kunów zrealizowane zostały na poziomie 10 milionów 352 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent rocznego planu. W pierwszych dziesięciu miesięcach wydano natomiast 10 milionów 427 tysięcy złotych, co stanowi 79 procent rocznego planu.


      - Nieco mniejsza realizacja dochodów wiąże się z mniejszymi wpływami do budżetu środków z podatku od nieruchomości od osób prawnych - mówi Andrzej Jabłoński, burmistrz Kunowa.


    -Zaległości w spłacie podatku od nieruchomości sięgają ponad 2 milionów złotych. Jednym z największych dłużników jest będący w upadłości zakład "Pro Agro".


      Gmina posiada także zobowiązania wynikające z tytułu spłat kredytów i pożyczek w wysokości 1, 1 mln zł. Do końca roku spłacona zostanie kwota 470 tysięcy złotych.


      - Największy kredyt zaciągnięty został na rozbudowę szkoły podstawowej w Dołach Biskupich - wyjaśnia burmistrz Jabłoński. - Będziemy go spłacać do 2006 roku.


    Gmina najwięcej pożyczek zaciągnęła w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - na sumę 371 tysięcy złotych. Do końca roku spłacone zostanie 78 tysięcy złotych.


    mac


     
/ Wiadomości Św./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16818 razy,
ostatnio: 2020-06-04 00:48:10
Skomentuj artykuł:
Powrót