Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-12-10

XVII Rajd Wigilijny

Hufca ZHP Ostrowiec Św.

Organizatorami tegorocznego rajdu była Komenda Hufca ZHP Ostrowiec oraz 08 ŚTDH Burza. Rajd Wigilijny rozpoczął się o godz. 10:00.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wszystkie zgłoszone patrole zgłosiły się w Szkole Podstawowej Nr 10, gdzie po zostawieniu swoich rzeczy udali się na trasę. Patrole miały za zadanie pokonać trasę około 10 km. w terenie leśnym. Na trasie były rozstawione punkty kontrolne, na których patrole wykonywały określone zadania: zapakować prezent, zdobyć słodki prezent, rzucić śnieżką do celu, pokonać slalom saneczkowy, ubrać choinkę tym co uczestnicy mają przy sobie, odpowiedzieć na podchwytliwe pytanie babci, zaśpiewać pastorałkę lub kolędę, odnaleźć Św. Mikołaja.

Po przejściu trasy, patrole zameldowały swoje przyjście. Po ciepłym posiłku ok. godz. 17 uczestnicy rajdu zaczęli przygotowywać się do świeczkowiska a kadra przygotowywała stół wigilijny.

Na świeczkowisku gawędę prowadziła druhna Kinga Zwada i Aleksandra Szklanowska. Drużyny prezentowały łańcuchy w barwach drużyny, którymi ubrały choinkę oraz śpiewały pastorałki. Każda drużyna wykonała prezent dla wylosowanej drużyny, były to różne upominki: choinki, bombki, słodycze, kartki świąteczne itd.

Na świeczkowisku nie zabrakło również harcerskiego akcentu. Były przyrzeczenia harcerskie, obietnica zuchowa, nadawanie barw, przekazywanie sznurów funkcyjnych.

Po zakończeniu świeczkowiska, zawiązaniu kręgu i puszczeniu iskierki, Komendant dh Dariusz Czupryński złożył wszystkim życzenia świąteczne i razem z dh. Teresą Woźniak rozdali opłatki. Po połamaniu się opłatkami i złożeniu życzeń uczestnicy udali się na wieczerzę. Na stole wigilijnym znalazły się produkty przyniesione przez harcerzy, nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych: barszczyku czerwonego z uszkami, śledzi, sałatek, słodyczy, placków i owoców.

Następnego dnia zostały posumowane punkty z trasy jak i ze świeczkowiska. Na apelu kończącym rajd zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła Środowiskowa Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada”. Gratulujemy:)
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13008 razy,
ostatnio: 2020-07-08 04:14:13
Skomentuj artykuł:
Powrót