Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-11-23

18 medali z Trójboju Siłowego przywiozła SZANSA z Jędrzejowie

W dniach 15-16 listopada 2013 roku w Jędrzejowie odbył się Świętokrzyski Mityng Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym. Udział w nim wzięło 5 zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Był to już kolejny start w zawodach siłowych Klubu „SZANSA” działającego przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”, do Jędrzejowa pojechali Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Kozłowski, Paweł Menducki i Jacek Taborski pod opieką trenerów Piotra Jakubowskiego, Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka oraz Kierownika WTZ Roberta Rogali.

Zawodników przygotowywali Tomasz Przybysławski, Remigiusz Woźniak oraz Piotr Jakubowski – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ ul. Żabia – Nasi zawodnicy zawsze podchodzą do swoich przygotowań bardzo poważnie, co jest dużą zasługą trenerów z Klubu „SZANSA”, którzy na co dzień ukierunkowywują nie tylko sportowo naszych niepełnosprawnych zawodników.

Fajnie było spotkać się z przyjaciółmi, czyli zawodnikami i trenerami całego województwa świętokrzyskiego, z którymi „rywalizujemy” – powiedział Tomasz Przybysławski, trener „SZANSY” – Wiadomo, że w tych zawodach nie są najważniejsze medale, ale sam moment startu, możliwość uczestniczenia oraz pokazania wszystkim swoich nabytych umiejętności nie jest porównywalny chyba z niczym, bo nie można z niczym porównać zadowolenia osób niepełnosprawnych odbierania medali podczas uroczystych dekoracji na podium.

Zawodnicy zostali po oficjalnym ważeniu podzieleni na grupy sprawnościowe i wagowe. Zawody trójboju siłowego były przeprowadzone w konkurencji przysiad, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg – powiedział Piotr Jakubowski, trener „SZANSA” - Zawodnicy byli dekorowani za każdą konkurencję oraz na koniec zawodów całościowo za dyscyplinę. W sumie zawodnicy Klub „SZANSA” zdobyli 18 medali (w tym 10 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe).

Taborski Jacek kategoria do 90 kg (obliczane wg Wilkes)
Wyciskanie – 50 kg – 2 miejsce
Martwy ciąg- 100 kg – 2 miejsce
W dwuboju – 150 kg – II miejsce

Dunal Marcin kategoria open – do 82,5 kg (obliczane wg Wilkes)
Wyciskanie – 80 kg – 1 miejsce
Martwy ciąg – 160 kg – 1 miejsce
W dwuboju – 240 kg – I miejsce

Dunal Paweł kategoria open – do 75 kg (obliczane wg Wilkes)
Przysiad – 85 kg – 1 miejsce
Wyciskanie – 72,5 kg – 1 miejsce
Martwy ciąg- 160 kg – 1 miejsce
Trójbój – 317,5 kg – I miejsce

Menducki Paweł kategoria do 67,5 kg
Przysiad – 65 kg – 1 miejsce
Wyciskanie – 70 kg – 1 miejsce
Martwy ciąg- 117,5 kg – 2 miejsce
Trójbój – 252,5 kg – I miejsce

Kozłowski Robert kategoria do 67,5 kg
Przysiad – 65 kg – 2 miejsce
Wyciskanie – 45 kg – 3 miejsce
Martwy ciąg- 115 kg – 3 miejsce
Trójbój – 225 kg – III miejsce

Podczas zawodów większość zawodników „SZANSY” pobiło swoje rekordy życiowe.

Podczas uroczystej ceremonii medalowej zaszczyt wręczania medali przypadł również Remigiuszowi Woźniakowi i Tomaszowi Przybysławskiemu. – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Tym razem miałem również i ja okazje wręczać medale dla zwycięzców poszczególnych kategorii i trzeba przyznać, że emocje jakie temu towarzyszą są nie do opisania.

Bardzo bogata galeria zdjęć oraz filmików z turnieju na stronie www.szansa.onecik.pl

Na zdjęciu grupowym: Jacek Taborski, Robert Kozłowski, Paweł Dunal, Paweł Menducki, Marcin Dunal, Remigiusz Woźniak, Tomasz Przybysławski, Robert Rogala, Piotr Jakubowski.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10973 razy,
ostatnio: 2020-07-07 22:33:35
Skomentuj artykuł:
Powrót