Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-23

Wirtualny spacer po powiecie

„Wirtualny spacer po powiecie ostrowieckim” to nowy pomysł na promocję miasta i powiatu przy pomocy Internetu. Starostwo Powiatowe udzieliło wsparcia pomysłodawcom, a efekty przedsięwzięcia będzie można oglądać już niebawem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jak informuje naczelnik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Robert Post, osoby odwiedzające stronę internetową starostwa dzięki nowemu folderowi już niebawem będą mogły poznać różne zagadnienia związane z miastem i regionem.

- Będzie się składał z panoram, obejmujących ciekawostki przyrodnicze, architektoniczne, ale też obiekty związane z samorządem, przedsiębiorstwami, działalnością gospodarczą. Chcemy, aby znalazły się w jednym dużym opracowaniu o nazwie wirtualny spacer po powiecie ostrowieckim. Każdy kto odwiedza stronę internetową będzie miał możliwość obejrzenia ciekawostek na terenie powiatu.

Poza gospodarczą częścią wirtualnego spaceru przewidziana jest też między innymi rekreacyjno-wypoczynkową i turystyczną. W ten sposób rozpropagowane będą nie tylko pływalnia i hala sportowa czy Gutwin w Ostrowcu, ale też muzeum w Krzemionkach, Jura Park w Bałtowie, kościoły w Grzegorzowicach i na Górze Witosławskiej, przełom Kamiennej i wiele innych miejsc charakterystycznych dla powiatu ostrowieckiego.

Projekt obejmie pięćdziesiąt wycieczek, które będą tworzyły panoramiczne zdjęcia połączone w tematyczne ciągi. Wybrane kadry będzie można dowolnie przybliżać, a wszystkie operacje oglądający będzie wykonywał w połączeniu z interaktywna mapą miasta i powiatu oraz nagranym głosem, muzyką.

/Źródło: tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9028 razy,
ostatnio: 2021-02-24 08:17:50
Skomentuj artykuł:
Powrót