Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-20

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

W ramach IX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, we wtorek w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja „Dziecko w rodzinie- nadzieje i zagrożenia”. Wzięli w niej udział pracownicy szkół i ośrodków zdrowia.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Co roku, w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, referat Zdrowia Starostwa Powiatowego, organizuje konferencje tematyczne, dotyczące zdrowego trybu życia, zagrożeń cywilizacyjnych.

- Poprzednie edycje naszych spotkań przebiegały dotyczyły roli kobiety oraz mężczyzny w rodzinie- mówi Anna Męczkowska, kierownik Referatu Zdrowia. - Tym razem skupiamy się na zagadnieniach związanych z dziećmi.

{:c:}Konferencję otworzył wicestarosta Eligiusz Mich.{:/c:}

Konferencja, jak co roku, została zorganizowana wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz po raz pierwszy Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości. Otworzył ją wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich.

- Myślę, że prelekcje wskażą, co jest najważniejsze w relacjach dzieci z rodzicami, a także zagrożenia, jakie się łączą z wychowaniem dzieci- mówił wicestarosta.- Życzę, aby tematyka i wiedza, którą państwo między sobą wymieniacie, znalazła swój praktyczny wymiar w waszej pracy na co dzień.

{:c:}Prelekcji wysłuchali pracownicy szkół i ośrodków zdrowia{:/c:}

W czasie spotkanie przedstawiono kilka prelekcji o tematach: „Zakażenia rotawirusowe u dzieci”, „Wpływ wychowania na kształtowanie się osobowości dziecka”, „Wybrane pierwiastki we włosach dzieci i młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim”, „Wczesne symptomy nieprawidłowości w rozwoju psychomotorycznym dzieci i możliwości profilaktyki”, „Cyberprzemoc” „Przemoc w rodzinie”. Prelegentami byli pracownicy sanepidu, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Środowiskowego domu Samopomocy, Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz funkcjonariusze policji.

/Źródło: tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7831 razy,
ostatnio: 2021-02-27 17:29:16
Skomentuj artykuł:
Powrót