Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-09-22

WTZ „SZANSA” wystąpił w Kałkowie-Godowie

W dniu 21 września 2011 roku sześcioosobowy skład zespołu artystycznego „ZODIAK” działającego w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” uczestniczył w II Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów 2011” o tematyce „Legendy Świętokrzyski i nie tylko…”

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Nasz zespół zaprezentował program „Świętokrzyskie czary”, gdzie ukazano na wesoło legendę o sabatach czarownic i powstaniu Gołoborza – powiedziała Małgorzata Checiak, instruktorka z pracowni muzykoterapii w WTZ „SZANSA” - Czarownice rozniecały ogień, kłaniały się w jego blasku najważniejszej wiedźmie – wielkiej czarownicy, która skinięciem głowy przyjmowała pozdrowienia. Następnie narrator opowiedział jak to diabły wysłane przez Lucyfera niosły kamienie w płachcie, celem zburzenia klasztornych zabudowań na Św. Krzyżu. Przestraszone biciem dzwonów upuściły płachtę i kamienie posypały się na zbocze góry. Leżą tam do dziś tworząc Gołoborze.

W programie wystąpili Marcin Budzeń - narrator, Daria Klimczak – I czarownica, Kasia Wójcicka - II czarownica, Wioletta Pych, III czarownica, Anna Masłoń – I diabeł, Dominika Grześkiewicz - II diabeł.
Nad oprawą muzyczną słowem mówionym i ruchem scenicznym czuwała instruktorka Małgorzata Checiak, kostiumy przygotowała instruktorka Anna Sasak, natomiast scenografię wykonał Tomasz Przybysławski. Natomiast materiały do filmu (zdjęcia i video), który będzie przygotowywany w przyszłości w WTZ wykonał Piotr Jakubowski.

Bardzo się cieszę, że nasz zespół artystyczny „ZODIAK” wyjeżdża na takie spotkania teatralne, gdyż mogą zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed szerszą publicznością – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Należy podkreślić, że za każdym razem przygotowania do występu trwają bardzo długo, a uczestnicy, którzy biorą w nich udział podchodzą do swoich ról z wielką powagą i odpowiedzialnością.

Uczestnicy WTZ „SZANSA” spotkali się z życzliwym przyjęciem podczas występu. Nawiązali również liczne znajomości z podopiecznymi innych placówek.

Na stronie www.szansa.onecik.pl znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5773 razy,
ostatnio: 2020-11-27 06:58:56
Skomentuj artykuł:
Powrót