Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-09-19

Śmierć pod gruzami

1 osoba nie żyje

W dniu 19 września przed godziną 13 Dyżurny PSK w Ostrowcu Św. otrzymał zgłoszenie o zawaleniu się nieużytkowanej piwnicy w Ostrowcu Św. przy ul. Świętokrzyskiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zawalonym wejściu do piwnicy znajduje się przysypany do połowy mężczyzna. Był on przytomny, narzekający na ból kończyn dolnych. Od świadków będących na miejscu zdarzenia uzyskano informacje, że w zawalonej piwnicy znajduje się mężczyzna który został przysypany gruzem i ziemią. Działania PSP polegały na wydobyciu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie częściowo przysypanej w wejściu do piwnicy. Z chwilą przybycia pogotowia ratunkowego udało się odgruzować nogi poszkodowanego, ewakuować go z gruzowiska i przekazać służbie medycznej.

Dalsze działania polegały na próbie dotarcia do drugiej zasypanej osoby. Całkowitemu zawaleniu uległ strop piwnicy, który był przysypany warstwą ziemi porośniętej drzewami i krzewami. Duże rozbieżności informacji od świadków co do miejsca przebywania poszkodowanego w piwnicy przyczyniły się do odgruzowywania całej powierzchni gruzowiska ( warstwowo). Jednocześnie na miejsce zdarzenia została zadysponowana koparka do usuwania gruzu i ziemi oraz większych elementów konstrukcji. O godzinie 14.30 po odgruzowaniu znacznej części obiektu natknięto się na ciało poszkodowanego. W działaniach brało udział 7 samochodów PSP i 19 ratowników.

/straz.ostrowiec.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7083 razy,
ostatnio: 2020-11-26 13:29:36
Skomentuj artykuł:
Powrót