Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-10-19

Praktyczny sprawdzian umiejętności czyli Abilimpiada w Koninie

Stowarzyszenie „SZANSA" i jego podopieczni kolejny raz postanowili wziąć udział w Abilimpiadzie osób niepełnosprawnych w Koninie, która odbyła się w dniach 7-9.10.2011 roku.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Na w/w imprezę po raz trzeci dostaliśmy zaproszenie i nie mogliśmy z tego nie skorzystać - powód był jeden trzeba sprawdzić umiejętności jakie przekazaliśmy przez te lata naszym podopiecznym - powiedział kierownik warsztatu terapii zajęciowej Robert Rogala.

Po przyjeździe na miejsce wszyscy się zakwaterowali i zapoznali z programem zawodów praktycznych które miały się odbyć w dniu następnym.

I tak w dniu 7.10.2011 roku do Konina pojechała drużyna w składzie: Jerzy Treliński- konkurencja „umiejetności informatyczne", Anna Lipka- malowanie na szkle, Tomasz Taborski- makrama, Daria Klimczak- krawiectwo, Paweł Dunal- rzeźba w drewnie. Opiekę sprawowali: Elżbieta Golec, Jowita Krysa-Skuza i Przemysław Walczyk - powiedizał wiceprezes Stowarzyszenia „Szansa" Remigiusz Woźniak.

8 października już po śniadaniu rozpoczęły się wszystkie konkurencje jednocześnie, najdłużej bo aż sześć godzin przeznaczone było na wykonanie płaskorzeźby. Wszystko szło dobrze i zadania wykonywane były starannie i sprawnie, aż tu po godzinie pracy przy wykonywaniu prezentacji multimedialnej przez Jurka zawiódł sprzęt i „prezentacja poleciała". Trzeba było wszystko zaczynać od nowa i przygotowywać prezentację od nowa - całe szczęście, że tym razem się udało i praca została zakończona w czasie.

Wszyscy nasi podopieczni zakończyli pracę w czasie, a z ich przebiegu była bezpośrednia relacja na facebooku, kórą prowadził Przemysław Walczyk i na bieżąco przesyłał zdjęcia i informacje.

Ostatni dzień to konkurencja drużynowa „Poznaj moje miejsce"- i tu zaprezentowaliśmy Święty Krzyż i związaną z powstaniem gołoborza legendę - mówi Elżbieta Golec.

Po konkurencji drużynowej wszyscy mogli odetchnąć z ulgą i oczekiwać na wyniki, które ogłoszone zostały o godzinie czternastej i brzmiały następująco:
Anna Lipka w konkurencji „malowanie na szkle" – I miejsce

Jerzy Treliński „wiadomości informatyczne" III miejsce
Tomasz Taborski „ makrama" – wyróżnienie
W konkurencji drużynowej przedstawiciele naszego warsztatu i Stowarzyszenia zajęli – I miejsce.


Niespodzianką i zaskoczeniem dla organizatorów było to kiedy otrzymali od drużyny WTZ Ostrowiec Świętokrzyski foldery Powiatu Ostrowieckiego, które w tym celu przekazane nam zostały przez Pana Starostę – serdecznie za to mu dziękujemy - powiedizał Robert Rogala - i jednocześnie cieszymy się z tego, że w ten sposób mogliśmy zareklamować miejsce z którego pochodzimy.

Wyjazd do Konina to kolejny sprawdzian umiejętności które nabyli nasi podopieczni na zajęciach w warsztacie terapii, a był on możliwy dzięki decyzji którą podjął Zarząd Stowarzyszenia „Szansa" i postanowił w całości pokryć koszty tego wyjazdu ze środków własnych stowarzyszenia.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7204 razy,
ostatnio: 2020-11-26 04:29:11
Skomentuj artykuł:
Powrót