Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-12-02

Prace na ulicy Szewieńskiej trwały do minionego tygodnia

Ulica Szewieńska już przejezdna. Zakończyły się już prace remontowe na ulicy Szewieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a najbliższych dniach znacznie poprawi się przejezdność na ulicy Świętokrzyskiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Długość remontowanego odcinka ulicy Szewieńskiej wynosiła 660 metrów i obejmowała wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wymianę krawężników, odtworzenie nawierzchni wraz z chodnikami. Ostatnie prace zostały wykonane w minionym tygodniu i obecnie ulica została już oddana do użytku.

Przebudowa ulicy Świętokrzyskiej w swoim zakresie obejmuje odcinek długości 205 metrów, z wykonaniem dwóch zatok autobusowych, poszerzeniem jezdni pod dwa przejścia dla pieszych z zainstalowaniem dwóch azyli oraz chodnikami na wysokości hali sportowej.

Dzięki zawartemu porozumieniu z gminą Ostrowiec, sfinansuje ona połowę kosztów tego zadania- prawie 180 tysięcy złotych.

Poza robotami podstawowymi zaplanowano wykonanie remontów cząstkowych między innymi takich jak: remont chodnika w ulicy Żeromskiego oraz wyrównanie zagłębienia chodnika w ulicy Świętokrzyskiej.

/tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6696 razy,
ostatnio: 2021-02-24 10:19:38
Skomentuj artykuł:
Powrót