Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-02-27

Wielka SZANSA przed zawodnikami „SZANSY”

Wczoraj w Wiśle-Kubalonka (23-26 lutego, narciarstwo biegowe) zakończyła się pierwsza część VIII Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2012, natomiast druga część, która będzie bliższa ostrowieckim sercom, ze względu na występ zawodników z ostrowieckiej Sekcji „SZANSA” odbędzie się od 29 lutego do 3 marca w Kielcach (narciarstwo zjazdowe) i Skarżysku-Kamiennej (hokej halowy, łyżwiarstwo szybkie). Do województwa świętokrzyskiego przyjedzie ponad 370 zawodników z całej Polski oraz z Niemiec i Austrii.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych – Polska Świętokrzyskie reprezentować będzie aż 5 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z Sekcji „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”. –powiedział Tomasz Przybysławski, trener Sekcji „SZANSA”– Nie da się ukryć, że jest to zasługa długich przygotowań czy to na obozie zimowym w Zakopanem, wycieczcie sportowo-rekreacyjnej w Murzasichle czy też treningach w Bałtowie oraz na lodowisku zewnętrznym MOSiRu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Olimpiady specjalne to wyjątkowe zjawisko integrujące świat ludzi niepełnosprawnych intelektualnie ze światem ludzi zdrowych. Nie ma tu zwycięzców i pokonanych, choć są złote, srebrne i brązowe medale. Wygrany jest każdy, kto zmaga się z własną niedoskonałością i na miarę swoich możliwości odnosi zwycięstwo – przede wszystkim nad sobą. Za to każdy otrzymuje medal lub wstążkę uczestnictwa.

W konkurencji narciarstwo zjazdowe na 13 zawodników reprezentujących województwo świętokrzyskie aż 3 jest z „SZANSY”. Jest to Marcin Dunal, Paweł Dunal oraz Piotr Kraska. Natomiast w łyżwiarstwie szybkim na 5 zawodników reprezentujących województwo świętokrzyskie mamy jednego reprezentanta z „SZANSY”, jest nim Paweł Menducki. – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Sekcji „SZASA” - Wszyscy zawodnicy, żeby mieć możliwość zaprezentowania swoich umiejętności musieli zdobyć tzw. kwalifikacje na zawodach w 2011 roku.

Bardzo dobrą informacją jest to, że oprócz zawodników z Sekcji „SZANSA” w Igrzyskach biorą udział inni członkowie z naszej Sekcji. I tak: Tomasz Przybysławski będzie głównym trenerem narciarstwa zjazdowego reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Natomiast Przemysław Walczyk i Tomasz Taborski pomagają w Komitecie Organizacyjnym dyscypliny hokej halowy, który odbywa się w Skarżysku-Kamiennej – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” - a Remigiusz Woźniak jest członkiem Komitetu Organizacyjnego w Komisji Promocji odpowiedzialny za Sekcję strony www Igrzysk.
Zawody odbywają się pod patronatem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej i rozgrywane są pod hasłem ”Nie jesteś inny”, a dzięki nim wyłonieni zostaną kandydaci do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad w Korei Południowej, które odbędą się w 2013 roku.

Wszystkie informacje na stronie www.igrzyska2012.olimpiadyspecjalne.pl
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9124 razy,
ostatnio: 2021-02-25 15:36:05
Skomentuj artykuł:
Powrót