Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-02-23

Trzy osoby zginęły w pożarze

O godzinie 20.57 w środę, 22 lutego straż pożarna w Ostrowcu Św. otrzymała zgłoszenie o pożarze śmieci w pustostanie przy ul. Czystej w Ostrowcu Św. Wówczas jeszcze nic nie zwiastowało tragicznego finału tego zdarzenia.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń opuszczonej kamienicy w celu zlokalizowania źródła zadymienia. Po dotarciu na ostatnią kondygnację i otwarciu drzwi do jednego z pomieszczeń stwierdzono bardzo silne zadymienie. W pomieszczeniu znaleziono nieprzytomną osobę - kobietę, którą natychmiast ewakuowano i przystąpiono do resuscytacji. Kontynuowano jednocześnie przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń w poszukiwaniu kolejnych osób poszkodowanych. Niestety znaleziono kolejne dwie nieprzytomne osoby, które również natychmiast ewakuowano i przystąpiono do prób przywrócenia oddechu i krążenia. Na miejscu zdarzenia przybyło łącznie 4 zespoły ratownictwa medycznego. Kobietę pogotowie przetransportowało do szpitala miejskiego. Ok. godz. 22.48 lekarz stwierdził zgon dwóch reanimowanych przez pogotowie mężczyzn. W szpitalu stwierdzono również zgon kobiety.

Ratownicy przeszukując pozostałe pomieszczenia budynku znaleźli jeszcze trzy inne osoby, przytomne, które ewakuowano i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Pożar był bardzo mały i udało się szybko ugasić, niestety jego skutki są bardzo tragiczne. To najtragiczniejsze zdarzenie tej zimy na terenie powiatu ostrowieckiego.

Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 15 ratowników Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. , zespoły ratownictwa medycznego i policja. Trwają czynności dochodzeniowe w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii.

/straz.ostrowiec.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7177 razy,
ostatnio: 2021-02-24 08:13:08
Skomentuj artykuł:
Powrót