Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-02-18

Drugi tydzień ferii pod znakiem turniejów

Za nami pierwszy tydzień zimowych ferii w województwie świętokrzyskim. Uczniowie ostrowieckich szkół spędzający ten czas w mieście mogą korzystać z wielu propozycji przygotowanych dla nich m.in. przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od poniedziałku do piątku w hali, na lodowisku, pływalni oraz na Orliku odbywało się wiele różnych zajęć przygotowanych z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających ferie w Ostrowcu Św.
Niektóre propozycje ukierunkowane są nie tylko na zabawę, ale również na pozyskiwanie nowych umiejętności. Na Miejskim Lodowisku Syntetycznym odbywają się zajęcia nauki jazdy na łyżwach, a na Pływalni Rawszczyzna zajęcia nauki pływania.

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO oraz na boisku piłkarskim kompleksu sportowego „Orlik” w osiedlu Ogrody odbywają się zajęcia ukierunkowane na różnego rodzaju gry zespołowe. W drugim tygodniu oba obiekty będą gospodarzami wielu ciekawych turniejów. W hali – w zależności od zainteresowania – zorganizowane zostaną turnieje piłki siatkowej, piłki koszykowej, siatko nogi i tenisa stołowego – głównie dla uczniów szkół podstawowych, którzy w pierwszym tygodniu ferii najliczniej preferowali te formy spędzania feryjnej przerwy w nauce. Trochę starsza młodzież – ze szkół gimnazjalnych i średnich - w pierwszym tygodniu ferii najchętniej odwiedzała Orliki. W drugim tygodniu na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie dla nich Zimowy Turniej Piłki Nożnej. Chęć udziału w takim turnieju zgłosiło 16 drużyn.

Piłkarskie atrakcje czekają również na zajęciach współorganizowanych przez MKS „KSZO-Junior”. Zajęcia odbywają się w kilku różnych halach. Nowością jest prowadzona przez zasłużonego dla ostrowieckiej piłki nożnej Tomasza Dymanowskiego „Szkółka bramkarska”.

Szczegółowy harmonogram wszystkich zajęć można sprawdzić na stronie www.mosir.ostrowiec.pl.
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6792 razy,
ostatnio: 2021-02-25 03:21:55
Skomentuj artykuł:
Powrót