Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-10-27

Koncert dla Seniorów w ramach Budżetu Obywatelskiego

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Dzień Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim - Koncert dla Seniora to jeden z trzech projektów wchodzących w skład zwycięskiego zadania z obszaru kultury realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego wartość wyniosła przeszło 23.000 zł.

Projekt ten wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora i przeznaczony był dla ok. 450 osób. Jego adresatami byli przedstawiciele różnych środowisk seniorów: emerytów, rencistów, klubów seniora, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, DPS a także kombatantów i związków zawodowych.

Dzień seniora to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności dla tych, którzy wiele przeżyli, poznali trudy życia, a przede wszystkim wychowali kolejne pokolenia - powiedział prezydent Jarosław Górczyński. Prezydent podziękował seniorom za aktywność i życzył zdrowia i sił do dalszego uczestnictwa w działaniach kulturalnych naszego miasta.

Seniorzy wysłuchali utworów w wykonaniu chórów Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSBiP, Canto Amici, Ad Libitum , obejrzeli fragment "Biesiady Cygańskiej" w wykonaniu zespołu "Metamorfoza" i zwiedzili wystawę w Galerii Fotografii.

Uroczyste obchody zakończy recital Alicji Majewskiej przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza.Turniej League of Legends 5v5 Ostrowiec Świętokrzyski

Chciałbyś zamieścić u nas swoją reklamę?
Sprawdź naszą ofertę.