Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-20

SiP zachęca- uwierz w Ostrowiec

Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość od 15 lat działa na lokalnej scenie politycznej. Jak podkreśla przewodniczący SiP, ich misją jest aktywizowanie lokalnej społeczności. Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali o swoich planach na najbliższe miesiące.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Bardzo poważnie bierzemy pod uwagę start w przyszłych wyborach samorządowych. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, nie będzie to tyko stowarzyszenie przedsiębiorców. Już dziś zrzeszamy przedstawicieli różnych środowisk. Mamy kandydatów na listy, ale mamy też pokorę i będziemy szukać kandydatów z różnych środowisk. W stowarzyszeniu mogą być osoby, które mają różne poglądy polityczne. Jednak nie zamierzamy wchodzić w koalicję z żadną partią polityczną przed wyborami- zadeklarował Robert Martynowski, przewodniczący SiP.
Przedsiębiorcy zamierzają również wystawić swojego kandydata na prezydenta. Ma nim być przewodniczący SiP Robert Martynowski.
Stowarzyszenie zachęca do wspólnego działania na rzecz idei samorządowej, silnej innowacyjnej gospodarki. Przewodniczący Martynowski wielokrotnie podkreślił, że będą szukać sojuszników, nie wrogów, bowiem ich wizją jest współpraca ze wszystkimi.
- Ziemia Ostrowicka może być rozwijającym się regionem, stąd hasło "Uwierz w Ostrowiec". Chcemy na przykład stworzyć lokalny system motywacji nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji, staże u pracodawców obejmowałyby uczniów i nauczycieli. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, bowiem edukacja powinna być przystosowana do rynku pracy- mówił Robert Martynowski.
SiP jest za obniżeniem stawek podatków lokalnych, a stanowisko to zostało już przekazane prezydentowi. Mają w planach uruchomienie programu budowy i utrzymania mieszkań socjalnych.
- Z naszych analiz wynika, że potrzeba około 200 takich mieszkań do 2025 roku. Będziemy wspierać budownictwo mieszkań komercyjnych. Opowiadamy się za większą dostępnością do terenów zielonych. Na przykład bazę MPK należy przeprowadzić poza centrum, a teren przeznaczyć na kampus dla studentów albo inną działalność komercyjną. Naszym zdaniem konieczna jest budowa wiaduktu wzdłuż Żeromskiego nad obwodnicą i torami kolejowymi- podkreślił przewodniczący SiP.
Przedsiębiorcy uważają, że wiele należy zrobić w zakresie promocji miasta, choćby poprzez powołanie ambasadorów Ostrowca czy uczestnictwo na targach branżowych.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15523 razy,
ostatnio: 2022-05-25 02:23:07
Skomentuj artykuł:
Powrót