Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-20

Komfortowe mieszkania przy Kopernika

Na koniec przyszłego roku zaplanowano oddanie kluczy pierwszym lokatorom nowych bloków przy ulicy Kopernika. Mieszkania w budowanych przez OTBS blokach cieszą się sporym zainteresowaniem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Tam, gdzie jeszcze kilkanaście miesięcy temu straszyła rudera po byłych Zakładach Odzieżowych "Gambo", powstaje piękne osiedle mieszkaniowe. Dwa bloki oferują komfortowe mieszkania z garażami podziemnymi, windami i parkingami. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny.
- Bloki przy ulicy Kopernika mają wiele atutów, jak chociażby doskonałe położenie, dużo przestrzeni i zieleni wokół, dlatego już tak dużo osób zdecydowało się na zakup tych mieszkań. Osiedle jeszcze w czasach PRL-u zostało tak zaprojektowane, by znajdowały się tu placówki i instytucje konieczne dla rodziny. Był więc "Super - Sam", ale dziś mamy blisko markety i sklepy, przychodnię, doskonałe przedszkole, szkołę podstawową, liceum, park itp. Do tego osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum. Należy podkreślić, że wszystko oferowane jest przy stosunkowo niskiej cenie. Jest to zatem oferta dla wielu atrakcyjna- podkreśla prezydent Jarosław Górczyński, który w ubiegłym tygodniu odwiedził plac budowy.
Do tej pory została już zarezerwowana ponad połowa mieszkań. Zakupem interesują się również osoby spoza miasta, ale zdecydowane osiąść w Ostrowcu.
- Oferujemy mieszkania od 53 metrów kwadratowych do ponad stu metrów. Do tej pory podpisaliśmy 36 aktów notarialnych oraz 8 rezerwacji- mówi prezes OTBS Piotr Dasios.- Obecnie realizowany jest drugi z ośmiu etapów budowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonawcy. Wszystko jest zaplanowane i realizowane w terminie, i gwarantujemy, że ceny mieszkań ustalone rok temu nie wzrosną.
- Dziękuję mieszkańcom okolicznych bloków za cierpliwość i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi i hałasem. Pamiętajmy, że jest to budowa w ramach inicjatywy "Miasto od Nowa". Jeszcze w zeszłym roku stały tu ruiny dawnego zakładu przemysłu "Gambo". Jednak miejsce to zostało doszczętnie zrujnowane, a mieszkańców okolicznych bloków pozostawiono z tym problemem samych. Cieszę się, że z pomocą przyszli radni Aron Pietruszka, Agnieszka Rogalińska i Mariusz Łata. Dzięki ich inicjatywie uregulowaliśmy stan prawny tego miejsca, przejęliśmy teren, a wkrótce oddamy go do dyspozycji nowych lokatorów- zaznaczył prezydent.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15638 razy,
ostatnio: 2022-05-24 22:16:58
Skomentuj artykuł:
Powrót