Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-06

Biała sobota na Ogrodach

Blisko 300 mieszkańców osiedla Ogrody skorzystało z darmowych badań profilaktycznych, zorganizowanych w ramach "Białej soboty".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Radni z KWW Jarosława Górczyńskiego po raz kolejny zaprosili mieszkańców Ostrowca na spotkanie z profilaktyką. Tym razem było ono skierowane do mieszkańców osiedla Ogrody. Patrząc na frekwencję, można powiedzieć, że cieszyło się sporym zainteresowaniem, co ważne, osób w bardzo różnym wieku.
- Dziś wykonujemy badania w kierunku profilaktyki chorób nerek- kreatyninę i mocznika. Przy okazji jest badany poziom cukru i są prowadzone konsultacje z diabetologiem- mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus.
Wspólnie z nią w akcję na osiedlu Ogrody zaangażowali się radni Małgorzata Bień i Łukasz Dybiec.
Porad udzielali także członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Milewskiego w Ostrowcu, stowarzyszenia "Amazonki" oraz Zespołu Interdyscyplinarnego Przeciwko Przemocy w Rodzinie.
- Chcę podziękować radnym z mojego klubu, bo to był ich pomysł. "Białe soboty" wpisały się na stałe w działania prozdrowotne, profilaktyczne w naszym mieście. Ta inicjatywa cieszy się olbrzymim powodzeniem. Ja ją wspieram, bo lepiej zapobiegać, niż leczyć i mieć świadomość, jak zdrowo funkcjonować- podkreślił prezydent Jarosław Górczyński.
Kolejna akcja w ramach "Białej soboty" zostanie zorganizowana 25 listopada na Rosochach.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15555 razy,
ostatnio: 2022-05-25 01:06:56
Skomentuj artykuł:
Powrót