Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-01-07

Ulica Rzeczki ze światłami i ścieżką rowerową

Pierwszy etap przebudowy ulicy Rzeczki w Ostrowcu został zakończony.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pierwotnie ulica miała zostać oddana do użytku pod koniec października, ale pogoda pokrzyżowała plany drogowców. Nową ulicę w ubiegłym tygodniu oglądał prezydent Jarosław Górczyński, który zapowiedział, że w bieżącym roku prace w tej części miasta będą kontynuowane.
- Jest to najdroższa inwestycja drogowa w mieście, gdyż realizacja tego odcinka kosztowała ponad 7 mln 400 tys. zł- mówił prezydent Jarosław Górczyński.- W roku obecnym natomiast chcemy zrealizować II etap tej inwestycji i dokończyć prace remontowo-budowlane na odcinku drogi od "ogródków działkowych" do skrzyżowania z ulicą Siennieńską.
W ramach pierwszego etapu przebudowany został kilometrowy odcinek jezdni, wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Iłżecką i Kraszewskiego, gdzie została zamontowana sygnalizacja świetlna. Przy wyremontowanym odcinku ulicy Rzeczki wybudowano chodnik, ścieżkę rowerową oraz sieci: energetyczną, wodociągową, gazową, teletechniczną. Ulica, która jest doskonałą trasą do zbiornika "Gutwin", wygląda bardzo ładnie i z pewnością będzie oblegana przez rowerzystów i biegaczy. Przez zastosowanie nowych rozwiązań komunikacyjnych będzie też bezpieczniejsza dla kierowców i komfortowa w użytkowaniu.
Ulica Rzeczki jest fragmentem północnej obwodnicy miejskiej, od Sienkiewicza, przez Grzybową, Kraszewskiego, Siennieńską, aż do Bałtowskiej i wylotu na Samsonowicza. Prezydent poinformował, że miasto skupuje grunty, choć budowa obwodnicy to z pewnością inwestycja oddalona w latach. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18281 razy,
ostatnio: 2022-07-01 22:18:21
Skomentuj artykuł:
Powrót