Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-01-08

Sportowy prezent dla domu dziecka w Denkowie

Fundacja "Oshee" wsparła dom dziecka w Denkowie. Do placówek, prowadzonych przez siostry zakonne, trafił sprzęt sportowy i ubrania za blisko 10 tys. zł.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Fundacja "Oshee" postawiła sobie za cel wspierać podopiecznych domów dziecka, zakupując dla nich sprzęt sportowy. Firma, propagująca aktywny styl życia, chce w ten sposób pomóc dzieciom w znalezieniu ich pasji do sportu.
- Wyposażamy domy dziecka, szczególnie te, które są oddalone od dużych miast. Takie domy dziecka często nie mają za wielu sponsorów, stąd nasza pomoc- podkreśla Maja Morawska, która odwiedziła dom dziecka w Denkowie.
Mali mieszkańcy placówek prowadzonych przez siostry zakonne otrzymali sprzęt sportowy do kilku dyscyplin oraz ubrania. Z prezentów cieszą się dzieci, ale i opiekunowie.
- Taki dar był bardzo potrzebny. Jesteśmy w trakcie reorganizacji, gdzie bardzo dużo funduszy musimy wydać na remonty domów. Dotacje, jakie otrzymujemy, wystarczają na podstawowe potrzeby, a nie wystarczają na marzenia dzieci. Szukamy pomocy, gdzie możemy. Nasze dzieci bardzo lubią się ruszać, biegać i nie chcą różnić się od swoich rówieśników. Sprzęt jest ważny, ale nie bez znaczenia są przeżycia duchowe. Dzieci będą wiedziały, że ktoś o nich pamięta, że są ludzie, którzy potrafią bezinteresownie się dzielić- podkreśla siostra Elżbieta Kot. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21118 razy,
ostatnio: 2022-07-02 00:26:46
Skomentuj artykuł:
Powrót