Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-13

"Wesele" w bibliotece

W ramach szóstej odsłony kampanii "Narodowe Czytanie" w ogrodzie biblioteki przy ul. Wardyńskiego czytano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty jednego z najpopularniejszych polskich dramatów przypomnieli przedstawiciele władzy oraz mieszkańcy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W minioną sobotę w całej Polsce - na skwerach, w parkach, bibliotekach, muzeach, domach kultury - rozbrzmiewało "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wszystko za sprawą zainicjowanej pięć lat temu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego kampanii "Narodowe Czytanie", mającej na celu popularyzację czytelnictwa oraz tego, co w polskiej literaturze najpiękniejsze. W 2012 r. cały naród czytał "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, rok później komedie i nie tylko A. Fredry, w 2014 r. pisane ku pokrzepieniu serc Polaków dzieła Henryka Sienkiewicza, dwa lata temu wybór padł na historię miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, a w ubiegłym roku na "Quo Vadis" H. Sienkiewicza. Tym razem postawiono na "Wesele" S. Wyspiańskiego, które mimo że napisane ponad sto lat temu, nadal jest bardzo aktualne.
Wśród tysięcy miejscowości uczestniczących w akcji po raz kolejny znalazł się Ostrowiec. Przybyli w sobotę do ogrodu biblioteki przy ul. Wardyńskiego mieli okazję odczytać ulubione fragmenty dramatu. Treść "Wesela" przypomniała m.in. wiceprezydent Marzena Dębniak, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz młodzież. Wyjątkowego klimatu całej imprezie dodała oryginalna, biesiadna scenografia, a przede wszystkim suto zastawiony jadłem i napitkiem stół. K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9442 razy,
ostatnio: 2020-09-29 17:34:30
Skomentuj artykuł:
Powrót