Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Magicznie w nowy rok szkolny

W piątek w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Gościem specjalnym wydarzenia był psycholog, trener personalny i iluzjonista Wojciech Napora, który poprowadził warsztaty na temat pozytywnej motywacji oraz urządził widowiskowy pokaz magii.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Uważam, że pomiędzy magią, a edukacją istnieją bardzo ściśle związki. Nauka to przecież odkrywanie rzeczywistości i jej rozumienie, w związku z tym powinniśmy zatroszczyć się o to, aby kształcenie, a zwłaszcza kształcenie ustawiczne było kreatywne, ale również radosne i niezwykłe. Nasi słuchacze mają bardzo różne potrzeby. Niektórzy muszą uwierzyć w to, że tak naprawdę rzeczy pozornie nierealne mogą okazać się możliwe do spełnienia. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób, włożyć w to serce i pracę. Ważne jest też pozytywne nastawienie. I takie właśnie chcieliśmy zaszczepić w naszych słuchaczach już na samym początku ich przygody z CKU - wyjaśnia dyrektor placówki Aneta Pierścińska-Maruszewska.
O tym, jak uwierzyć w siebie i o roli motywacji w dążeniu do określonego celu mówił bohater niezwykłego spotkania, inaugurującego rok szkolny - psycholog, trener personalny i iluzjonista Wojciech Napora z Mysłowic. Uczestnicy wzięli również udział w widowiskowym pokazie magii.
- Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasi słuchacze uwierzą w siebie i będą dążyć do samorozwoju, a nauka w wieku dorosłym będzie sprawiała im przyjemność i satysfakcję - dodaje A. Pierścińska-Maruszewska.
W nowym roku szkolnym 2017/2018 w CKU - w liceum ogólnokształcącym i szkole policealnej dla dorosłych oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych - kształcić się będzie 353 słuchaczy. W sumie uruchomiono 17 oddziałów.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11965 razy,
ostatnio: 2021-06-20 22:05:44
Skomentuj artykuł:
Powrót