Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-26

Wojewódzka przez miasto nadal w planach

Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się z Damianem Urbanowskim, dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Panowie rozmawiali o rozbudowie drogi wojewódzkiej biegnącej przez Ostrowiec.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Rozmowy w ostrowieckim magistracie dotyczyły rozbudowy drogi wojewódzkiej od granic województwa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II, a także kolejnego odcinka, czyli ciągu ulic Radwana, Denkowska, Okólna, aleja 3 Maja wraz z nowym mostem na rzece Kamiennej.
Dyrektor Damian Urbanowski zapewnił, że pierwszy etap prac nad ulicą Bałtowską zakończony zostanie do końca czerwca 2018 roku. Tak, aby odcinek ten był w pełni przejezdny już najbliższe wakacje.
W przypadku ciągu ulic w mieście w tej chwili przygotowane jest około 70% dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu. W ramach porozumienia między gminą, powiatem i Urzędem Marszałkowskim koszt wykonania dokumentacji to wydatek starostwa i gminy.
Zdaniem drogowców dokumentacja jest skomplikowana i wymaga jeszcze opracowania części geodezyjnej koniecznej do złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Konieczny jest wykup działek na poszerzenie pasa drogowego.
Planowana inwestycja zakłada wykonanie dwujezdniowego odcinka ulicy Denkowskiej od skrzyżowania z Okólną i Słowackiego do skrzyżowania Radwana i aleją Jana Pawła II. Poza tym całkowicie przebudowany zostanie układ komunikacyjny na skrzyżowaniu Radwana i Denkowskiej. Natomiast na skrzyżowaniu alei 3 Maja z Kilińskiego powstaną nowa sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do skrętów.
Przetarg na dokończenie dokumentacji drugiego etapu przewidziany jest na przełom 2017/2018 roku.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11906 razy,
ostatnio: 2021-06-20 23:03:13
Skomentuj artykuł:
Powrót