Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-27

Przedszkolaki świętowały

Kolorowo i radośnie obchodzono w Ostrowcu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Impreza z okazji święta dzieci, nauczycieli oraz wszystkich pracowników przedszkoli odbyła się w kinie "Etiuda" i obfitowała w wiele atrakcji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ostrowieckie obchody zawsze mają bardzo bogatą oprawę. Tym razem delegacje przedszkoli publicznych i niepublicznych spotkały się w kinie "Etiuda". Maluchy, wyposażone w kolorowe balony, z emblematami swoich placówek oraz ich opiekunów powitała Katarzyna Dryjas, dyrektor PP nr 16.
- Świętujemy już po raz siódmy, bo zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów - Ostrowiec to miasto przyjazne dzieciom - podkreślała K. Dryjas, dziękując władzom za troskę, pomoc i wsparcie udzielane społeczności przedszkolnej.
W imieniu prezydenta Jarosława Górczyńskiego z życzeniami dla zgromadzonych w "Etiudzie" wystąpiła Marta Dobrowolska-Wesołowska z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM. List gratulacyjny do świętujących skierował również rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
W części oficjalnej imprezy radośnie odśpiewano hymn przedszkolaka, a potem na dzieciaki czekała wyjątkowa niespodzianka - projekcja filmu animowanego.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych, zaaranżowana w holu kina "Etiuda". Przedszkolaki wyróżniły na rysunkach najbardziej atrakcyjne ich zdaniem miejsca w mieście.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10189 razy,
ostatnio: 2020-09-29 23:33:44
Skomentuj artykuł:
Powrót