Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-02

Miliony na urząd miasta i ZDK

Gmina Ostrowiec otrzymała dofinansowanie na termomodernizację trzech obiektów użyteczności publicznej. Wygląd zewnętrzny, ale i efektywność energetyczną poprawią ostrowiecki magistrat, budynek Kina "Etiuda" oraz siedziba Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej "Przystań".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Górczyński podpisał z marszałkiem Adamem Jarubasem preumowę na wsparcie z RPO tej inwestycji. W termomodernizację trzech obiektów o łącznej powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych, gmina zainwestuje prawie 6 mln zł, w tym 3,6 mln to środki unijne.
- Mamy dzisiaj kolejny dobry dzień dobrych wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Informacje, które chcemy przekazać, dotyczą szerokiej grupy mieszkańców, ponieważ z obiektów kultury korzysta wielu ostrowczan oraz osób odwiedzających nasze miasto. Widać, że nasze otoczenie zmienia się na lepsze - przyznał prezydent Jarosław Górczyński.
W ostatnich tygodniach gmina uzyskała wsparcie na rozbudowę Targowiska Miejskiego i na zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Aktywność władz w pozyskiwaniu środków unijnych zauważył marszałek.
- Ostrowiec jest prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. To udowadnia wysoki potencjał administracyjny miasta. Realizacja projektu termomodernizacji przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania budynków oraz do wymiany źródeł ciepła, co ma wymiar ekologiczny. Ostrowiec odnosi pasmo sukcesów, z czego bardzo się cieszę- powiedział Adam Jarubas.
Prace ruszą bardzo szybko, bowiem jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg. Termin zakończenia robót to 2018 rok. Niewykluczone, że zarówno urząd miasta, jak i budynek dawnego Zakładowego Domu Kultury będą pomalowane w podobnych barwach, nawiązujących do hutniczych tradycji Ostrowca.
W wyniku realizacji projektu zostanie zaoszczędzona energia elektryczna i cieplna, zakładany też jest spadek emisji gazów cieplarnianych. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10843 razy,
ostatnio: 2020-09-30 02:00:33
Skomentuj artykuł:
Powrót