Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-03-15

Spotkanie z Bartosiewiczem

      Koło Unii Pracy w Ostrowcu Św.serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Tomaszem Bartosiewiczem w sprawie walki z bezrobociem i korupcją, które odbędzie się 17 marca o godz. 16.30 w Dziecięcym Domu Kultury, os. Słoneczne 15.


    Prof. Tomasz Bartosiewicz mieszka w Warszawie, jest doradcą przewodniczącego Unii Pracy, Marka Pola. Ponad siedem lat był na placówce we Włoszech, podpatrywał tam jakie formy zwalczania bezrobocia przyjęła zachodnia Europa. Unia Pracy będzie występować do Sejmu z propozycjami rozwoju małych i średnich firm, poprzez wprowadzanie ulg podatkowych dla tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Prry zatrudnieniu bezrobotnych przez okres trzech lat, składkę ZUS powinien opłacać PUP na nie pracodawca.


    W przypadku zysków kierowanych na inwestycje (rozwój firmy) powinny być one zwolnione od podatku. Doświadczenia państw, stosujących takie rozwiązania dowodzą, że prowadzi to do większej skłonności do ujawniania zysków i rezygnacji z zawyżania kosztów oraz chęci inwestowania, co zwiększa ilość miejsc pracy. Unia chce prry Rzeczniku Praw Obywatelskich powołać stanowisko Rzecznika Dyscyplinarnego do Walki z Korupcją, który zajmowałby się sprawdaniem oświadczeń majątkowych posłów, senatorów i osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, a w pzypadku oświadczeń nieprawdziwych sprawy kierował do sądu i przykładnie krać.


    Przewodniczący Koła Unii Pracy W Ostrowcu, Ryszard Tarnowicz serdecznie zaprasza na to spotkanie.
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25466 razy,
ostatnio: 2021-02-28 12:07:02
Skomentuj artykuł:
Powrót