Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-03-14

Napad na listonosza

    Do brutalnego napadu na listonosza doszło w minionym tygodniu, w bloku na os. Rosochy. Pracownika poczty zaatakowało kilku mężczyzn, którzy zaczaili się na niego w korytarzu na parterze budynku. Doręczyciel zachował jednak zimną krew. Swą stanowczą Postawą zmusił napastników do ucieczki. Nie utracił nic z powierzonego mu mienia. W wynIku pobicia doznał jednak obrażeń tlała i przebywa na zwolnieniu lekarskim.


    -Prawidłowe zachowanie pracownika poczty, w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu i życiu, to efekt szkolenia, jakle było prowadzone w naszej komendzie policji dla przedstawicieli kilku grup zawodowych - mówi Ewa Malowańska, rzecznik prasowy ostrowieckiej KPP.


    Nie udało nam się skontaktować z pokrzywdzonym. W jego imieniu oraz firmy, której jest pracownikiem wypowiedział się Piotr Smożewski, rzecznik prasowy Urzędu Poczty w Kielcach.


    -Pracownik ten jest zatrudniony w ostrowieckiej placówce od dwóch lat, natomiast od trzech miesięcy pracuje jako listonosz. Jesienią ubiegłego roku ukończył kurs samoobrony. Zdobyta na szkoleniu wiedza praktyczna oraz posiadane środki ochrony osobistej (otrzymuje je każdy pracownik poczty pracujący w terenie) ułatwiły mu wyjście z opresji. Godny podkreślenia jest też fakt, iż mieszkańcy bloku, do których zapukał poszkodowany listonosz, udostępnili mu telefon oraz udzielili pierwszej pomacy.
/ m /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31366 razy,
ostatnio: 2021-02-28 06:51:21
Skomentuj artykuł:
Powrót