Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-03-22

Fałszywka z bankomatu

      Pan Mirosław N., w piątek wybrał pieniądze z ban komatu w pobliżu swego miejsca zamieszkania, zaś w sobotę wypłacił pensję z bankomatu znajdującego się obok banku. W poniedziałek rano żona pana N. poszła do Zakładu Energetycznego, aby zapłacić rachunek. I tu spotkała ją niespodzianka. Kasjerka zakwestionowała autentyczność banknotu 100- złotowego. Pani N. otrzymała od kasjerki zaświadczenie stwierdzające, że banknot był fałszywy. Na nic zdały się tłumaczenia, że to nie jej wina, wypłaciła przecież pieniądze z bankomatu.


    Tego samego dnia zadzwoniłem do banku -mówi pan Mirosław. Powiedziano mi, że jest niemożliwe, aby w bankomacie znalazł się fałszywy banknot.


    Czytelnik nie jest w stanie stwierdzić, w którym ban komacie dostał "fałszywkę". Po przyjściu do domu złożył pieniądze na jedną kupkę. -Nie życzymy nikomu tego, co przeżyliśmy z żoną. Ponieśliśmy stratę finansową i moralną. Otrzymałem wezwanie na policję, musiałem się tłumaczyć, skąd mam fałszywkę. Od wielu lat pracuję w hucie, przecież nie mam drukarki i nie produkuję pieniędzy w domu! -Bardzo często - mówi Ewa Malowańska, rzecznik prasowy ostrowieckiej KPP-nie patrzymy na banknot, jaki otrzymujemy. A to nie jest dobre, bo w obiegu krążą również banknoty podrabiane i to zarówno te o mniejsrych nominałach, np. 20- złotowe, jak i większych, 50- i 100- złotowe. Po przyjęciu każdego banknotu powinno się go najpierw sprawdzić. Zwrócić uwagę na to, czy posiada indywidulne cechy (znak wodny, nitkę), a także czy po zagięciu nie ściera się z niego farba lub czyjego powierzchnia jest chropowata. Po stwierdzeniu jakichkolwiek nieprawidłowości należy wezwać na miejsce dokonywania transakcji policję (np. dzwoniąc z telefonu komórkowego pod nr 112). Nie jest ważne to, że za nami stoją inni zdenerwowani klienci. Po przyjeździe policji często dochodzi do rozstrzygnięcia sprawy na miejscu. Poszkodowany nie jest wówczas narażony na inne kłopotliwe sytuacje.


   
/ f.m. /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27250 razy,
ostatnio: 2021-02-28 12:02:38
Skomentuj artykuł:
Powrót