Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-14

Ogródki pod wodą

      -Co się dzieje z naszymi ogródkami działkowych przy ulicy Żeromskiego -alarmują czytelnicy. Teren między stawami częstocickimi a wałem kanału przy ulicy Kolejowej zalewa woda! Na niektóre działki nie da się już wejść.


    Pan Bogdan Batorski zagospodarował działkę przy ulicy Żeromskiego i uprawiał ją przez wiele lat. Spędzał na niej każdą wolną chwilę. Jego sąsiedzi też cieszyli się z ogródków.


    W tym roku coś się jednak stało, bo wiosną pojawiła się na działkach woda. Na niżej położony teren od strony częstocickiego stawu i nasypu kolejowego, nie da się już wejść. W najlepszej sytuacji znalazły się osoby, które użytkują ogródki od strony ulicy Żeromskiego.


    -Woda gruntowa podchodzi coraz wyżej, podobno przyczyną tego stały się osadniki cukrowni - twierdzi pan Bogdan.


    Nie najlepsze miny mają eż pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, którego baza znajduje się od strony Kolejowej i sąsiaduje z ogródkami działkowymi.


    -My znaleźliśmy się w jeszcze gorszej sytuacji, bo woda spływa z ogródków na nasz teren. Od kilku dni pracują pompy. Wypompowujemy wodę z terenu bazy. Gdybyśmy tego nie robili, to prawdopodobnie teren, na którym znajdują się materiały, urządzenia i same budynki znalazłby się pod wodą - mówi z-ca prezesa spółki MPRD.


    Pracownicy MWiK nic na ten temat nie wiedzą.


    -My nie zajmujemy się wodami opadowymi. Nikt nam nie zgłaszał, zresztą, tego problemu. Zarząd ogródków działkowych musi się z tym zwrócić do Urzędu Miasta.

/ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31603 razy,
ostatnio: 2020-07-03 22:46:47
Skomentuj artykuł:
Powrót