Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-08-13

Prezydent w TVP 1

      W minioną sobotę, o godz. 15.00 w programie Magdy Olszewskiej "Pomóż - Telewidzowie Powodzianom" wziął m.in. udział prezydent Ostrowca, Jan Szostak.


    W programie pokazano ludzi, którzy ucierpieli w czasie powodzi, po czym prezydent Ostrowca, Jan Szostak oraz wójt gminy Solec, Grzegorz Kucharczyk mówili o problemach, jakie dotknęły ich gminy z powodu klęski powodzi. Konkretnych rad udzielali im - pozostający na łączach - szefowie gmin dotkniętych tzw. powodzią tysiąclecia: burmistrz Kłodzka, Małgorzata Kwiatkowska oraz prezydent Opola, Leszek Pogan.


    -Ludzie różnie reagowali na tragedię powodzi - powiedział prezydent. Jedni wykazywali się heroizmem i solidarnością, ale wielu z nich wręcz mnie obarczało winą za to co się stało.


    Odpowiadając prezydentowi, burmistrz Kłodzka, gminy przed czterema laty nawiedzonej przez powódź powiedziała, że bardzo rozumie odczucia pana prezydenta, jednak nie należy się tego typu uwagami zbytnio przejmować.


    -Wielu powodzian ma poczucie własnej godności i z pewnością pierwsi nie wyciągną ręki po pomoc - mówiła Małgorzata Kwiatkowska. Trzeba więc do nich dotrzeć z pytaniem, co jest im potrzebne. Taka jest bowiem rola samorządu.


    Z kolei wójt Solca skarżył się, że pomoc, zwłaszcza finansowa, dociera do jego gminy zbyt wolno. W odpowiedzi usłyszał, że być może ten program spowoduje, iż jego uwagi dotrą do wojewody mazowieckiego i pomoc wreszcie nadejdzie.


    Pod koniec programu Magda Olszewska zapytała obecnego w studio prezydenta, jakie są obecne potrzeby gminy? -Najbardziej potrzebne są nam materiały budowlane, sprzęt agd i odzież dla powodzian, a także wyposażenie dla ostrowieckich szkół zalanych przez wodę oraz pieniądze i jeszcze raz pieniądze -powiedział J.Szostak.
/ w/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24899 razy,
ostatnio: 2020-07-13 15:41:51
Skomentuj artykuł:
Powrót