Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-25

Park Miejski zmienia oblicze


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Jedna z najbardziej zapomnianych przez lata części miasta - Park Miejski pomału odzyskuje swoją dawną świetność. W ubiegłym roku pojawiła się ścieżka rowerowa łącząca aleję z "Rawszczyzną", dokonano także kompleksowej wymiany oświetlenia, ale to dopiero początek. Już bowiem rozpoczęła się wymiana starych huśtawek, karuzeli dla maluchów na nowe, bezpieczne zabawki. Drewniane zjeżdżalnie, drabinki i huśtawki mają wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa.


    Na razie tworzą jeden plac zabaw, ale w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne.


    Wkrótce także otwarty zostanie skatepark, który będzie wielką frajdą dla wszystkich, którzy jeżdżą na desce, rolkach, czy BMX-ach. Już zakończyły się prace z przygotowaniem terenu, teraz zostaną zainstalowane, m. in. quaterpipes, bank, fun box, czy piramida. Terminy, oczywiście, doskonale znane dla wszystkich "skateów".


    -Zakup urządzeń na teren skateparku Inicjatywa Młodzieżowa skonsultowała z przyszłymi jego bywalcami - mówi Leszek Mizielski, rzecznik prasowy UM. Planowane uroczyste jego otwarcie odbędzie się najprawdopodobniej na koniec roku szkolnego i niewykluczone wcale jest to, że zostanie ono połączone z dużą imprezą hiphopową.


    pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 33655 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:07:06
Skomentuj artykuł:
Powrót