Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-08-31

Okolicznościowa pocztówka

Poczta uczciła Mieczysława Radwana

W związku z przypadającą w tym roku 120. rocznicą urodzin Mieczysława Wincentego Radwana - konstruktora, krajoznawcy, historyka hutnictwa, propagatora ochrony zabytków techniki, naukowca, przez lata związanego z Ostrowcem, Poczta Polska wydała okolicznościową kartę pocztową. Widnieje na niej portret naszego wybitnego krajana pędzla ostrowczanina Tadeusza Szypowskiego. Z inicjatywą wydania takowej karty wyszła Bożena Maj, naczelnik Urzędu Pocztowego w Ostrowcu Św., aktywny członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej.
- Jestem za wszelkimi inicjatywami lokalnymi, które promują miasto i wszystko co jest z nim związane- powiedziała Bożena Maj.

Wydanie karty pocztowej jest wkładem Poczty Polskiej w obchody ogłoszonego przez Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana Roku Radwanowskiego. Z pewnością przyczyni się do popularyzacji dokonań tej wybitnej postaci, która jest m. in. patronem jednej z ostrowieckich ulic.

Karta pocztowa została wydana w 400 egzemplarzach i jest dostępna w ostrowieckich urzędach pocztowych w cenie 0,25 zł.

Warto wiedzieć, że wizerunek Mieczysława Radwana przedstawiony na karcie to fotografia jego portretu, znajdującego się w siedzibie Oddziału PTTK im. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św.
/M. Bryła-Mazurkiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12707 razy,
ostatnio: 2021-04-14 12:00:56
Skomentuj artykuł:
Powrót