Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-01

"Ślubuję być pilnym i obowiązkowym uczniem"

Pierwszaki z PSP 14 są już uczniami

W minionym tygodniu w PSP nr 14 zerówka i uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Każdy uczeń klasy pierwszej, gdy przekracza próg szkoły, składa uroczyste ślubowanie, które zobowiązuje go m.in. do sumiennego wypełniania nowych obowiązków. W tym roku szkolnym w PSP nr 14 takie ślubowanie złożyły trzy klasy pierwsze i dzieci z oddziału zerowego. Zanim jednak starsi koledzy powitali pierwszaków w szkolnej rodzinie, nowi uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat zachowania się w szkole i na boisku. Dzieci test zdały celująco.

Dyrekcja szkoły nie kryła radości, że dzieci przychodzą do niej zawsze uśmiechnięte i radosne.

- Spotkaliśmy się już raz na rozpoczęciu roku szkolnego. Był to dla was dzień pełen przeżyć. Myślę, że przyda się nam dziś także takie bardzo uroczyste spotkanie, na którym przyjmiemy was w poczet uczniów naszej szkoły. Życzę wam, abyście aż do skończenia gimnazjum, wyglądali tak pięknie jak dziś i z takim entuzjazmem przychodzili do nas na zajęcia- mówiła podczas uroczystości Katarzyna Goworek, dyrektor ZSP nr 2.

Dzieci z wielkim przejęciem złożyły ślubowanie, po którym dyrektor szkoły Katarzyna Goworek pasowała pierwszaki na uczniów. Z kolei dzieci z oddziału zerowego po raz pierwszy w historii szkoły zostały przyjęte w poczet "starszaków".
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15127 razy,
ostatnio: 2021-04-23 08:42:13
Skomentuj artykuł:
Powrót