Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-09-22

Pierwsza taka wystawa

Plastyczne pasje Łukasza Pasternaka

W galerii "Uwaga Schody" MCK odbył się wernisaż niezwykłej wystawy. Złożyły się na nią prace młodego artysty - Łukasza Pasternaka, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Łukasz Pasternak, bohater wernisażu, to artysta niezwykle wrażliwy i bardzo utalentowany. Swoje plastyczne pasje rozwija od wielu lat pod kierunkiem Małgorzaty Jankowskiej. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Tylko w ciągu ostatniego roku aż pięciokrotnie zdobył pierwsze miejsce, np. w konkursie "Ja i król Maciuś" czy "Życie bajką jest". To twórca, który z całą pewnością zasłużył, aby plon jego pracy ujrzało szersze grono.

Wystawa w galerii "Uwaga Schody" zorganizowana przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury daje ku temu wspaniałą okazję. Zgromadzone na niej rysunki powstały nie tylko podczas zajęć szkolnego koła plastycznego, ale i w domowym zaciszu. Młody artysta najczęściej sięga po kredki i ołówek. Prace kolorowe przedstawiają bajkowe postacie i krajobrazy. Są bardzo wyraziste i żywe. Nie ma w nich przesady ani ukrytej metafory, to świat po prostu, taki, jakim widzi go Łukasz. W pracach wykonywanych ołówkiem (głównie portrety) "czuć" miękkość kreski i wielką miłość do ludzi.

- Uważam, że jest to pierwsza, ale nie ostatnia taka wystawa. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takiego ucznia, jak Łukasz. Będziemy się starali cyklicznie pokazywać osiągnięcia naszego wychowanka. Mam również nadzieję, że talentem Łukasza zainteresują się w pełni profesjonalne instytucje działające na terenie naszego miasta- mówiła podczas wernisażu Małgorzata Czyż, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Nie zabrakło również gratulacji i życzeń przekazanych w imieniu burmistrza Kunowa Ireneusza Ożdżyńskiego oraz m.in. przez wicestarostę ostrowieckiego Andrzeja Kryja, zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji w ostrowieckim starostwie Antoniego Maciejko i reprezentującą MCK Jolantę Zawiszę.

Wystawa czynna będzie przez miesiąc.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14800 razy,
ostatnio: 2021-04-14 11:38:47
Skomentuj artykuł:
Powrót