Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-05

Pamięci Michała Zduniaka

Jazzmani złożyli muzyczny hołd

Plejada polskich jazzmanów, wśród których znalazł się Andrzej Chochół złożyła muzyczny hołd zmarłemu w maju Michałowi Zduniakowi. Z małej sceny KCK popłynęły niezwykłe dźwięki, które zostawił po sobie ten wybitny artysta.
Przedwczesna śmierć Michała Zduniaka - niezwykle utalentowanego perkusisty jazzowego i kompozytora była olbrzymim ciosem nie tylko dla jego najbliższych, ale i dla plejady muzyków związanych z tzw. nurtem alternatywnego jazzu, z którymi współpracował.

To właśnie z ich inicjatywy w ubiegły piątek odbył się koncert poświęcony pamięci Zduniaka, który otworzył VIII Targi Kielce Jazz Festival Memeorial to Miles. Na scenie pojawili się niemal wszyscy ci, którzy byli częstymi gośćmi w domu jazzmana lub starali się synchronizować dźwięki w jego studio nagraniowym przy pracy nad kolejnymi muzycznymi projektami. Na małej scenie KCK wystąpili m.in.: Alek Korecki, Adam Buczek, Henryk Gembalski oraz muzycy tworzący Gospodarstwo Artystyczne Orkiestra Świętokrzyska na czele z Włodzimierzem Kiniorskim. W drugiej części koncertu zagrał Stanisław Sojka z zespołem. Michała wspominał także Andrzej Chochół znany gitarzysta z Ostrowca Św., który wielokrotnie współpracował ze Zduniakiem.

- Wszyscy wspominamy Michała. Współpracowałem z nim przez ponad 20 lat. Był to nasz serdeczny kolega, przyjaciel, którego niestety już nie ma. Zostały jedynie dźwięki i wspomnienie. Podczas koncertu poczułem jego obecność- ze wzruszeniem przyznał muzyk.

Piątkowy koncert udowodnił, że chociaż Michała Zduniaka nie ma już wśród żywych pozostała po nim pamięć i niezwykła muzyka, którą tworzył.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16150 razy,
ostatnio: 2021-04-23 03:02:25
Skomentuj artykuł:
Powrót