Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-12

Goście z Niemiec

Porównywali metody pracy z dziećmi

W czwartek do ostrowieckiego PP nr 12 i PP nr 16 zawitało ośmiu dyrektorów przedszkoli z niemieckiej Gothy. Goście zapoznali się z warunkami pracy w tych placówkach. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O tym, jak wygląda edukacja przedszkolna w Niemczech dyrektorki ostrowieckich placówek, mogły się przekonać podczas tegorocznej wizyty w Gothcie - mieście partnerskim Kielc.

- W Niemczech nauczyciel ma mniej dzieci pod opiekę, w związku z czym ma z nimi lepszy kontakt i może pozwolić sobie na bardziej indywidualną pracę- mówi Katarzyna Dryjas, dyrektor PP nr 16.- W małych zespołach zupełnie inaczej wygląda aranżacja przestrzeni, jest bardziej ograniczona, dużo za to kącików zainteresowań i pracowni doświadczalnych.

Podczas czwartkowej rewizyty ośmioosobowa delegacje poznała warunki pracy i osiągnięcia dwóch ostrowieckich placówek - PP nr 12, które jest przedszkolem o charakterze integracyjnym oraz PP nr 16, gdzie kładzie się duży nacisk na edukację artystyczną dzieci.

- W tym momencie możemy się pochwalić pięknymi, stermomodernizowanymi obiektami, które co raz bardziej odpowiadają standardom europejskim. Mamy ciekawe programy edukacyjne i bardzo utalentowane dzieci- stwierdza Katarzyna Dryjas.

Na dowód tego przedszkolaki przedstawiły ciekawy program artystyczny. Był krakowiak i "deszczowa piosenka". Goście mogli również podziwiać wystawę prac ludowych autorstwa Edwarda Ziarko oraz Elżbiety i Stanisława Skalskich.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14789 razy,
ostatnio: 2021-04-14 13:55:59
Skomentuj artykuł:
Powrót