Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-20

W kręgu filmu artystycznego

Ostrowieckie święto kina

Od najbliższego piątku rozpoczną się X jubileuszowe Ostrowieckie Spotkania Filmowe, podczas których będzie można obejrzeć jedne z najciekawszych produkcji z kręgu kina artystycznego.
W ramach tegorocznych, dziesiątych spotkań filmowych ostrowieckie kino "Etiuda" przygotowało siedem niezwykłych obrazów. Imprezę rozpocznie francuska produkcja "Coco Chanel" - portret legendarnej ikony mody, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki, istnej "diablicy o ludzkich uczuciach", w którą wcieliła się doskonała Audrey Tautou (seanse: 23X godz. 17 i 27X godz. 8). Kolejna propozycja na piątkowy wieczór to "Przerwane objęcia", czyli zakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penolepe Cruz w roli głównej (seanse: od piątku do czwartku o godz. 19.15). Pierwszy dzień ostrowieckiego święta kina zakończy historia małżeństwa, które poznaje zło w jego najgorszej postaci -horror "Antychryst" (seanse: 23 X godz. 21.30 i 28 X godz. 17).

Po jednodniowej przerwie niedzielną ucztę kinomana otworzy "Wino truskawkowe" - polsko -słowacka komedia obyczajowa wprowadzająca w magiczny świat prawdziwego środka Europy, gdzie miłość, zbrodnia i pokuta są naturalnymi składnikami życia (seanse: 25 X godz. 17 i 26 X godz. 8).

Kolejna propozycja z pewnością zaspokoi gusta amatorów czeskiego filmu. "Mój nauczyciel" Bohdana Slamy to wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, by ją dostrzec, gdy pojawia się w ich życiu (seanse: 26 X godz. 10, 27 X godz. 17).

Podczas jubileuszowych spotkań z filmem będzie można zobaczyć także najnowszą produkcję Wima Wendersa - "Spotkanie w Palermo" w rytm fantastycznej muzyki Nicka Cave'a, Lou Reeda, Toma Waitsa, "Portishead" i wielu innych (seanse: 26 X godz. 17 i 27 X godz. 10) oraz poznać tajemnice opuszczonej stacji kolejowej i niewielkiej pasieki w obrazie "Afonia i pszczoły" Jana Jakuba Kolskiego (29 X godz. 17).

Bilety w cenie 12 zł (indywidualny) i 10 zł (grupowy) można nabyć w kasie kina przy Alei 3-go Maja 6.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14763 razy,
ostatnio: 2021-04-14 15:12:12
Skomentuj artykuł:
Powrót