Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-28

Uczta kinomana

Ostrowieckie Spotkania Filmowe

Francuska produkcja "Coco Chanel" zainaugurowała X Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Impreza, podczas której można zobaczyć najciekawsze propozycje z kręgu światowego kina artystycznego potrwa do czwartku.
W piątek w Ostrowcu rozpoczęło się coroczne święto filmu artystycznego. Ten gatunek, jak się okazało wciągu pierwszych dwóch dni imprezy, cieszy się coraz większą popularnością wśród ostrowieckiej publiczności. Szczególne uznanie zyskała francuska produkcja "Coco Chanel" - portret legendarnej ikony mody, wizjonerki, która wprowadziła m.in. trend na krótkie włosy u kobiet, spodnie i popularną "małą czarną". W jej postać wcieliła się doskonała Audrey Tautou. Śmiało można stwierdzić, że ta kreacja była jedną z jej najlepszych, po "Amelii" oczywiście. Przybyli do kina "Etiuda" mieli okazję zobaczyć także najnowszy obraz Pedro Almodovara - "Przerwane objęcia" z Penelope Cruz w roli głównej, czyli historię zakochanej kobiety i opętanego miłością do niej mężczyzny (seanse: od poniedziałku do czwartku o godz. 19.15) oraz kontrowersyjnego "Antychrysta" w reżyserii Larsa von Triera (kolejny pokaz w czwartek o godz. 17).

Rozstrzygnięto także towarzyszący imprezie konkurs, którego laureatami zostali Dominika Stępień, Krzysztof Krzak i Marzena Kwiatkowska. Po jednodniowej przerwie w niedzielę na kinomanów czekał kolejny obraz: "Wino truskawkowe" - polsko - słowacka produkcja wprowadzającą w magiczny świat środka Europy w reżyserii Dariusza Jabłońskiego.

Dziś z kolei można wybrać się na czeski film "Mój nauczyciel" Bohdana Slamy będący wzruszającą opowieścią o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, gdy pojawia się w ich życiu (seanse: dziś o godz. 10 i jutro o godz. 17) oraz najnowszą produkcję Wima Wendersa - "Spotkanie w Palermo" z muzyką Nicka Cave'a, Lou Reeda, Toma Waitsa, "Portishead" i wielu innych (seanse: dziś o godz. 17 i jutro o godz. 10).

Ponadto w ramach tegorocznej uczty kinomana będzie można poznać tajemnice opuszczonej stacji kolejowej i niewielkiej pasieki w pełnym namiętności, nieoczekiwanej miłości i niepohamowanej sile uczuć obrazie Jana Jakuba Kolskiego - "Afonia i pszczoły" (czwartek, godz. 17).

Bilety w cenie 12 zł (indywidualny) i 10 zł (grupowy) można nabyć w kasie kina przy Alei 3-go Maja 6.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16004 razy,
ostatnio: 2021-04-17 23:00:45
Skomentuj artykuł:
Powrót