Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-20

Jurek Owsiak w Kunowie

Mali bohaterowie nagrozdeni

Jurek Owsiak osobiście podziękował bohaterskim uczniom, którzy we wrześniu uratowali życie rannemu mężczyźnie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Niezwykły gość odwiedził w ubiegłym tygodniu szkołę podstawową w Kunowie. Z nieoczekiwaną wizytą przyjechał Jurek Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Wizyta Jurka Owsiaka była dla nas ogromnym zaskoczeniem, wiedzieliśmy, że ktoś z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzi naszą szkołę, ale nie spodziewaliśmy się że będzie to sam Jurek Owsiak- mówi Dorota Obara, dyrektor kunowskiej podstawówki

Wizyta Jurka Owsiaka w Kunowie nie byla przypadkowa. Przyjechał pogratulować uczniom z Biechowa. Daria i Diana Góralskie, Damian Wielgus i Szymon Góralski we wrześniu uratowały życie motorowerzyście, który miał wypadek na polnej drodze. Dzieci wzorowo poradziły sobie, ponieważ uczestniczyły w szkole w programie "Ratujemy i uczymy ratować", organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w programie. W ramach Akcji dzieci zostały przeszkolone z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkoła otrzymała niezbędne pomoce do organizowania zajęć. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak doskonale sprawdzili się w trudnej sytuacji, umieli wykorzystać wiedzę zdobytą na zajęciach- dodaje dyrektor szkoły.

Jurek Owsiak nie szczędził słów pochwał dla uczniów. Podarował im dyplomy i upominki.
/G. Misiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15477 razy,
ostatnio: 2021-04-18 01:38:08
Skomentuj artykuł:
Powrót