Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-23

Walentynkowy musical

Artyści z "Bronka" o uczuciach

Uczniowie klasy artystycznej LO nr III im. Władysława Broniewskiego zafundowali swoim kolegom wyjątkowo oryginalne walentynki. Zamiast eksplozji uczuć zaproponowali dobrą zabawę w stylu lat 60. ubiegłego wieku z nieśmiertelną muzyką "Beatlesów".
W tym roku młodzież z "Bronka" świętując walentynki skupiła się bardziej na działaniach artystycznych, niż na miłosnych wyznaniach.

- Z pomocą pani profesor Wyjadłowskiej, wspierającej nas od samego początku w sytuacjach wszelakich, niespodziewanych i trudnych, oraz pani profesor Gablewskiej dbającej o stronę muzyczną, po długich i wyczerpujących godzinach prób udało nam się wystawić walentynkowy musical - mówi Magda Chodorek z klasy III a.

Społeczność szkoły miała okazję poznać historię raczej typową: młodzieńcze uczucie napotykające na swojej drodze przeszkody, które oczywiście udało się pokonać i szczęśliwie dotrzeć do końca opowieści. Wszystko to osadzone w latach sześćdziesiątych, w rytmie utworów nieśmiertelnych "Beatlesów".

- Mimo kilku scenicznych wpadek i kompletnego braku koordynacji wśród nieustająco radosnego zespołu aktorsko - muzyczno - tanecznego, udało się nam z uśmiechem przebrnąć przez trzy tury przedstawienia i wypuścić z sali teatralnej uczniów naszej szkoły w, miejmy nadzieję, chodź trochę lepszych humorach - komentuje Magda Chodorek.

W naszym liceum pojawiła się nowa klasa o profilu artystycznym. Jeżeli zajęcia z przedmiotów wiodących będą odbywać się wciąż w takiej świetnej atmosferze, to na przyszły rok wróżę "Broniewskiemu" szaloną popularność wśród kandydatów- stwierdził dyrektor LO nr III, Robert Warda.
/K.F./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17028 razy,
ostatnio: 2021-04-14 12:38:29
Skomentuj artykuł:
Powrót