Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-15

Uczelnie będą współpracować

WSBiP podpisała umowę z UJK

Dzień 8 lutego 2010 roku na pewno przejdzie do historii w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości. Ostrowiecka uczelnia podpisała z Uniwersytetem Humanistyczno -Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach umowę o współpracy. Wymiana kadry naukowej, możliwość kontynuowania nauki na studiach uzupełniających i doktoranckich - to tylko część korzyści z umowy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W tym roku Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie obchodził swoje dwulecie. To uczelnia z wieloma ambicjami, która otwarta jest na szeroko rozumianą współpracę z różnymi uczelniami. Potwierdza to m.in. umowa o współpracy, jaką zawarł ten świętokrzyski uniwersytet z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu.

- Podpisana dziś umowa dotyczy szeroko pojętej współpracy dotyczącej nauki i dydaktyki. Zależy nam na tym, aby współpraca przebiegała z wzajemnym zrozumieniem i dla korzyści obu stron. Będziemy uzupełniać się w kadrze naukowej, kierować naszych studentów do Kielc na uzupełnienie studiów, organizować wspólne konferencje, jednak szczegóły umowy będziemy ustalać na bieżąco - mówił profesor Stanisław Zaborniak, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.

Podpisana umowa przewiduje więc współpracę dydaktyczną, naukową i organizacyjną. Absolwenci ostrowieckiej uczelni będą mogli kontynuować naukę na studiach uzupełniających i doktoranckich.

- WSBiP ma swoje tradycje. Wierzę, że większość absolwentów ostrowieckiej uczelni skorzysta ze studiów uzupełniających. UJK ma 10 uprawnień do nadawania stopnia doktora, więc będzie kształcił też młodą kadrę naukową. Sądzę, że będziemy organizować wspólnie konferencje naukowe, które organizowane były już w Ostrowcu, zanim powstała uczelnia. Są one tradycją kulturalno-oświatową, którą warto kontynuować - stwierdziła profesor Regina Renz, rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego.

Przy podpisaniu umowy obecny był też prezydent Jarosław Wilczyński, który w porozumieniu tym zobaczył szansę dla naszej ostrowieckiej uczelni.

- Możemy się cieszyć, ze podpisujemy porozumienie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. To nobilitacja dla Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, a także szansa na rozwój i wspólne projekty badawcze - dodał prezydent.
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16666 razy,
ostatnio: 2021-04-14 12:13:30
Skomentuj artykuł:
Powrót