Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-03-01

Poczuli klimat Vancouver

Olimpiada przedszkolaków

W czwartek w Przedszkolu Publicznym nr 7 odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Współzawodnictwo indywidualne i zespołowe dzieci oraz rodziców w poszczególnych konkurencjach przeplotła wesoła zabawa przy muzyce.
- Ponieważ pogoda od kilku dni płatała nam figla, olimpiadę z przedszkolnego podwórza postanowiliśmy przenieść do sali gimnastycznej - wyjaśnia Anna Kuligowska, dyrektor PP nr 7.

Rozgrywki sportowe pięcio- i sześciolatków zostały poprzedzone uroczystym wprowadzeniem drużyn na salę przez sędziego głównego - Jolantę Żak niosącą flagę olimpijską. Dzieci radośnie maszerowały w rytm marsza. Po uroczystym otwarciu I Przedszkolnej Olimpiady Zimowej i przywitaniu gości odśpiewano hymn przedszkola "Zdrowe dzieciaki". Następnie maluchy i ich rodziców podzielono na zespoły. Każdy sportowiec miał swój numer i strój sportowy.

Rywalizacja była emocjonująca. Pozwoliła sprawdzić umiejętności sportowe i sprawność fizyczną nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Podczas zawodów panowała radosna atmosfera, a sportowe emocje udzieliły się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny.

Współzawodnictwo indywidualne i zespołowe przedszkolaków przeplatane było wesołą zabawą w rytm muzyki wygrywanej przez Zofię Kocjan.

- Organizując olimpiadę przedszkolaków połączyliśmy rywalizację sportową z dobrą zabawą. Dlatego też konkurencje sportowe były dostosowane do możliwości dzieci i rodziców - wyjaśnia Anna Kuligowska. - Zasada fair - play nikomu nie była obca, wszyscy przestrzegali prostych reguł gry.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały złote medale ufundowane przez Radę Rodziców, a rodzice słodką niespodziankę.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18718 razy,
ostatnio: 2021-04-14 16:00:08
Skomentuj artykuł:
Powrót