Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-25

Nie ma czasu na nudę

Ferie pełne atrakcji

Podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego nie mogą narzekać na nudę. W ubiegłym tygodniu mieli okazję wziąć udział w karaoke.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Celem dzisiejszej zabawy jest rozweselenie dzieci. Choć nie wszystkie mówią, to bardzo lubią muzykę. Zawsze podczas podobnych zajęć tańczą, klaszczą czy ruszają głowami - mówi terapeutka Katarzyna Adamska.

Do zabawy z podopiecznymi włączył się też personel, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy.

W szkołach na sportowo

Na okres ferii ostrowieckie szkoły zaproponowały swoim uczniom różnorodne zajęcia. Pierwszy tydzień upłynął pod znakiem gier i zabaw dydaktycznych oraz zajęć sportowych. Bezapelacyjnie królowały jednak zajęcia sportowe. Niestety niskie temperatury pokrzyżowały wielu szkołom plany związane z zabawą na śniegu. Jak twierdzili uczniowie, "śnieg nie chce się lepić", więc konkursy na rzeźby śniegowe czy wojna na śnieżki muszą poczekać.

Na sankach i łyżwach

Tradycyjnie wielu uczniów wykorzystało zimową aurę i korzystało z białego szaleństwa na osiedlowych górkach i lodowiskach. Królowały sanki i jabłuszka, choć bardziej zdesperowani próbowali zjeżdżać na... reklamówkach. Lodowiska przy szkołach cieszyły się mniejszym powodzeniem, niż syntetyczne na "Rawszczyźnie".
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18463 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:28:16
Skomentuj artykuł:
Powrót